Skocz do zawartości

Zestaw na karpia(leszcza)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam patrzylem na forum tematy i nie satysfakjconowaly mnie odpowiedzi wiec napisze swoj post :)

Chciałbym kupic sobie zestaw pod karpie ewentualnie srednie leszcze (waga ryb do 5kg) Łowisko rzeka Wisla, odleglosc jakies 6-10m mysle ze obecnie rzucam . Interesowalby mnie teleskop gruntowy mysle ze cw do 120g by spokojnie starczylo , max bym chcial dl. 3.6m do 200zl

kołowrotek gdzies do okolo 150zl jedynie wiem ze z wolnym biegiem 

Jedna wedke znalazlem Jaxon Intensa Gtx Cross tele carp 3.6m cw 60-120g ale nie wiem czy warto jak bym o czyms zapomniał to pytajcie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić karpiowke do łowienia rzece? Jedno i drugie nie idzie w parze. 

 

5 hours ago, Saw said:

Łowisko rzeka Wisla, odleglosc jakies 6-10m mysle ze obecnie rzucam

Chyba zera tutaj brakuje choć wątpię że tyle rzucasz. Bez urazy ale rzuty do 100 m wymagają sporo praktyki i dobrego sprzętu. Widok nad wodą zaburza poczucie odległości. Tez mi się kiedyś wydawało że daleko rzucam ale przestałem zwracać na to uwagę.

6- 10m to rzucisz wagglera ręką ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi Panowie o lowienie koszykiem ewentualnie metoda feeder na kulke proteinowa na wlos przewaznie,obecnie mam zwykly teleskop 30-50g wyrzutu kolowrotek zwykly z rynku i trafił mi sie karp okolo 4kg ma oko i nie dalem rady go wyciagnac i chciałem zmienic zestaw na lepszy po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to Ci 3 kg leszcz urwie jak go brutalnie przytrzymasz a w krzaczorach sie nie da inaczej.
Czy chcesz rybe zjeść czy zrobić foto i wypuścić mniej istotne ale nie ma sensu przywiązać jej na pewną śmierć do krzaka!
Bawiąć sie na włos można śmiało dać 0.35  i ciut mniejszej wytrzymałości z plecionki przypon, sam włos  bedzię cieniutki i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanatykiem połowu leczy na Wiśle na telewizor, preferuje spłąwik  :)
Ale czy to na wiślamy spłąwik czy na telewizor kijeczek powinien pozwalać na działąnia ciut brutalne, aby szczytówka wskazywałą skubniecia a pozatym ma być MOC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizujesz błędy to z czasem do czegoś dojdziesz :)
O sprzęcie/nowym/ wypowiadał się nie będę bo to co używam nad wodą delikatnie mówiąc od kilku dziesięcioleci nadaje się do muzeum ale skoro działa i dobrze mi leży w ręku to po co  zmieniać :)
PS. gdyby udało ci sie zaskarbić przychylność jakiegoś gumofilcopodobnego tubylca dowiedziałbyś sie o rzece wszystkiego ....

EDIT:
Zapropomowałbym lekture raczej osiągalna na portalach aukcyjnych za drobne pieniądze.
W Strzelecki "Wędkarz i rzeka" albo "Wędkarstwo rzeczne " w zależności od wydania. Cegła ponadczasowa i naprawdę dobre kompendium wiedzy dla początkujących.

 

Edytowane przez Wartburg
Polecana lektura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Saw said:

Hehe powiem Ci tak szczerze ze jestem poczatkujacym i zielonym wedkarzem wiec slangu Waszego jeszcze nie znam hehe a w sumie o sprzecie sie narazie nic nie dowiedzialem hehe

Telewizor/ telewizorek to określenie koszyczka zanętowego. Być może spotkasz się z tym jeszcze gdzieś ale mało prawdopodobne ;)

Podsumujmy. Chcesz łowić w rzece, wędka ma być teleskopowa i nastawiasz się na rzeczne karpie ewentualnie leszcze. Napiszę ak to widzę

1.. Teleskopy to specyficzne wędki i jedyna zaleta to długość transportowa i łatwość przechowywania. Masz jakieś szczególne powód czy względy użytkowe są ważniejsze?

2. Nie wydaje mi się że w Wiśle mogą być ilości karpi warte nastawiania się. Chyba bardziej jako przyłów? Gdyby o mnie chodziło kupowałbym wędkę z myślą o leszczach, płociach, jaziach i może kleniach. 

3. Dlaczego 3.6 m i 120 cm? Masz jakiś konkretny powód? 

4. Wolny bieg ze względu na duże ryby?

W internecie dobre opinie zbiera Jaxon Genesis Pro. Mam wersję do 60g i moim zdaniem ciężko by było znaleźć coś lepszego w tej cenie. Model o cw 120 g kosztuje około 200 zł. 

Wind wspominał kiedyś o Mikado Golden Lion. Nie znam tej wędki i mogę tylko skierować do naszego Admina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjasnienie,co do wędki moze masz racje,skoro chce poprawic jakosc lowienia nie powinienem patrzyc na wygode transportu sprzetu.

Druga rzecz to chcialbym cw zwiekszyc bo teraz mam wedke do 50g i mi troche znosi koszyk wiec chciałem jakas wedke chociazby do 100g.

Co do karpii masz racje mniej sie ich trafia niz leszczy .Wysle zestaw jaki znalazlem ocenilbyc czy bylby ok ? A ja sprawdze te co Ty mi podales pozdro ! :) 

i pytanie czy lepiej kupic dwu czy trzy segmentowa wedke? Gdzies czytalem ze lepiej dwu

Screenshot_2019-07-17-10-13-08-1.png

Edytowane przez Saw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka to karpiowka i nie nadaje się do łowienia w rzece. Można jeśli bardzo się upierasz ale bardziej na martwą rybkę bądź żywca. Używanie karpiowki do łowienia w rzece można porównać do wyjścia na dyskotekę w woderach ;)

Moim zdaniem kołowrotek jest za duży. Wielkość 400 będzie lepsza.

Żyłki nie znam, średnica jest w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...