Jump to content

Jak ustalić czyj zbiornik wodny?


Norbas
 Share

Recommended Posts

Od dwóch lat, czyli powstania spółki Wody Polskie, nie jest to łatwe. Najlepiej uderzyć do wydziału środowiska w gminie, lub samemu szperać w Google po dokładnej nazwie zbiornika. Można też szukać nazw w wykazie wód poszczególnych Okręgów PZW ale jak pisałem wcześniej, dowiedziałbyś się o tym przed egzaminem.

I zapomniałem. Rozmowy nad wodą z innymi wędkarzami to kopalnia wiedzy.

Edited by Docio
skleroza ;)
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej oczywistym krokiem wydaje mi się telefon na plebanie :)
Aczkolwiek po 1945 roku staw mogł być znacjonalizowany czy wrocił do klasztoru czy jest gminy albo jeszcze kogoś Bóg i partia wiedzą.
Miłej zabawy.
PS popatrz na posty Dorcia i moje w podobnych tematach zasaga poszukiwań sie nie zmienia.

 

Link to comment
Share on other sites

Zbiornik jak i drugi jaki znalazłem 7km dalej nie mają nazw.

Zatrzymałem się dziś na jednym i drugim. Na jednym kaczuchy i trochę wędkarzy, z których jedne oprócz pogawedki o sprzęcie powiedział mi, że karta musi być a za łowienie w nim opłatę roczną 100zł wnosi się u pana który mieszka w domu przy stawie.

Drugi staw którego namiary podałem w pierwszym poście tylko jeden wędkarz, chyba ciut podpity na przeciwległym brzegu więc z dziećmi nie robiliśmy do niego wycieczki. Natomiast na tablicy był opis że korzystać mogą pracownicy wyszczególnionych pobliskich fabryk i opłata roczna 100zł jest wnoszona do Gospodarstwa Rybackiego Łyszkowice. Ale czy to tylko ci pracownicy mogą korzystać czy też oni gratis a inni za opłatą to już nie bardzo mogłem z regulaminu wywnioskować. Postaram się o namiar telefoniczny i wyjaśnię al chyba czysto z ciekawości bo skoro wędkujących prawie brak to i pewnie podobnie z rybką. Zabronione łowienie na przynętę z żywych i martwych ryb. Ani słowa o karcie wędkarskiej w regulaminie...

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Norbas napisał:

Ani słowa o karcie wędkarskiej w regulaminie...

Nie musi być. Połów na wszelkich ogólnodostępnych wodach dozwolony jest wyłącznie posiadaczom Kart Wędkarskich. Są wyjątki ale teren jest ogrodzony, otabliczkowany i wątpliwości nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem.

Muszę się udać w poniedziałek po materiały dotyczące karty wędkarskiej oraz dopytać o licencję i jej koszty w moim rejonie. Obawiam się tylko jak szybko będę w stanie się nauczyć do egzaminu skoro na razie większości ryb nie odróżniam :-)

Ten wędkarz wspomniał mi że np wykupuje licencję na mazowieckie i mogę łowić w mazowieckim na wszystkich wodach PZW oraz że PZW ma umowy np z mazurami , pomorzem że w jakichś tam okresach z moją licencją mogę też łowić na mazurach przykładowo w sezonie wakacyjnym chyba że go coś źle zrozumiałem.

Bo płacić za jeden zbiornik 100zł kiedy w okolicy Zalew Żyrardowski, Rzeka i pewnie sporo sporo więcej to chyba średni interes skoro musiał bym dojeżdżać ponad 20km czy tu czy tu?

Edited by Norbas
Link to comment
Share on other sites

Oj, Norbas. W innym wątku jesteś już niemal zdecydowany na wykup licencji za 100,- i dobranie zestawu do wody. Tu zastanawiasz się ekonomicznie nad licencjami. Tam na większe ryby złożyłbym karpiówkę i coś lekkiego na spławik. Na zalew i Bzurę zdecydowanie feederer i zestaw do przepływanki. I o tym cały czas piszę. Na razie miotasz się. ;) Goni Cię to tu, to tam. Ja rozumiem co znaczy chęć łowienia ale wszystkiego pogodzić się nie da. :) 

Co do budżetu, kurde już sam nie wiem gdzie co mam pisać, zrezygnuj z trzeciego wędziska. W tych kosztach nie da rady złożyć nic sensownego ani tym bardziej dobrego w dodatku na wyrost.

Link to comment
Share on other sites

Myślałem, że zalew Żyrardowski to bardzo podobny akwen. Przynajmniej z perspektywy jak jeżdżę tam z dziećmi się popluskać tak mi to wyglądało że spławików sporo widziałem... :-(

Na spławik da się tam na pewno coś złowić :-)

Co do kwestii ekonomicznej chodzi mi po prostu o fakt, że na wspomnianym stawie 100zł uprawnia mnie do łowienia tylko tam. Na wody PZW musiałbym dodatkową licencję a zapewne w okolicy mam sporo innych podobnych zbiorników o podobnej rybie należących do PZW :-)

 

Link to comment
Share on other sites

Kolejne pytanie o własność wód...

Dziś się okazało, że w mojej okolicy w Kampinowskim Parku Narodowym są zbiorniki wodne gdzie ludzie chodzą na szczupaki. Zbiorniki które dla mnie do tej pory kojarzyły się jedynie z bagnami i widywałem je podczas wycieczek rowerowych.

Do kogo należą te zbiorniki skoro są na terenie parku narodowego?

 

Edited by Norbas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...