Jump to content

Mechanizm kabłąka Jaxon Galant GT-100

Recommended Posts

Witam. Podczas prac konserwacyjnych przy kołowrotku wypadła mi sprężyna od mechanizmu kabłąka wraz z pozostałymi drobnymi elementami. Próbowałem znaleźć zdjęcie ilustrujące jego budowę, ale niestety nie znalazłem. Dodam, że sprężyna nagle wystrzeliła podczas odkręcania obudowy, a nigdy wcześniej tak się nie stało. Nie miałem niestety możliwości przypatrzeć się dokładniej budowie i nie wiem jak to na nowo poskładać. Nie ma tam klasycznej sprężyny, jest za to bardzo podobna jak w długopisie  Czy ma ktoś może kołowrotek z tej serii i mógłby wykonać zdjęcie mechanizmu? Pozdrawiam serdecznie

10 godzin temu, G3nesis napisał:

Podczas prac konserwacyjnych przy kołowrotku wypadła mi sprężyna od mechanizmu kabłąka wraz z pozostałymi drobnymi elementami.

Na przyszłość: Jak będziesz smarował kiedykolwiek kołowrotek (każdy!), to wiedz, że tej strony kabłąka się nie rozkręca, bo nie ma po co. Robisz to dopiero, gdy kabłąk nie odbija.

Jesteś o krok od sukcesu...IMG_20190728_133116493.thumb.jpg.d9297d0257140d5d402a6716b3d077f9.jpg.c549715d2aca27fc062aa851ba43ede5.jpgIMG_20190728_133203226.thumb.jpg.a460f1bb595b621ce851ce5e7fd6e252.jpg.2aac536c8504763c0f67356f2e0b7a8b.jpg

1. Tak jak już złożyłeś - w plastikowym dekielku jest drugie wgłębienie nr 2.

3. Tym końcem włóż w sprężynę

4. Na tę końcówkę musi być otwór (może być podłużny) w zawiasie kabłąka (ta część od kabłąka, której tu nie pokazałeś).

*Zastrzegam, że nie widziałem tego, a próbuję jedynie pomóc zdalnie na podstawie własnego doświadczenia!

Daj cynk, czy dobrze myślę, czy trafiłem?

Edited by Jotes

O wszelki duch Pana Boga chwali.
Ktoś coś przekonserwował włąsnorecznie kołowrotek zamiast kląć na producenta i sam głosem rozsądku kierowany postanowił przedłużyć życie nawijaka.
Aktywność dziś niespotykana
:Obraz:

Michał czy odkurzacz zyje czy tez uznałeś ze taniej prościej i wygodniej kupić drugi?
Uparłem sie naprawić poloneza, pisać nie będe szczegółow bo dla ludzi z wiedzą techniczną coś z pogranicza horroru  :)