Jump to content
Mateusztw8

Jaką główkę jigową

Recommended Posts

W dniu 19.08.2019 o 09:14, Alexspin napisał:

Jak zamierzasz łowić? Powierzchniowo? W pół wody? Przy dnie? Czy z opadu? To determinuje ciężar zastosowanej główki. Zdarza mi się, że do gumy 4" stosuję główkę 2g z długim hakiem i do o połowę krótszej główkę 5g. Do identycznych gum używam i czeburaszek i główek kulistych z hakiem, jak również tzw futbolówek, albo spłaszczonych utrzymujących gumę po położeniu na dnie, w pozycji niemal pionowej. Zależy też od tego jakie ryby masz zamiar łowić. Na to nie ma jednoznacznej recepty.

 

Witam. Spinninguję na wodzie 2-3m. Jest dosyć wąsko więc nie ma problemu z dalekim rzutem. Jeśli chcę prowadzić przynętę powiedzmy w połowie wody to czy 6gr nie będzie za dużo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie naniżesz na hak 1" mikrusa, powinno być OK. Dużo zależy od ciężaru i wyporności gumy, a także od szybkości nurtu. Wypróbuj, będziesz wiedział czy jest tak, jak sobie wymarzyłeś. W razie czegoś dokupisz lżejsze lub cięższe. Cena główek to nie majątek. I tak, jeśli masz różne gumy (używanie jednego wzoru mija się z celem), będziesz musiał dopasować do nich główki i ciężarem i długością haka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy od warunków nad wodą jak napisał Alex .

Zdarza mi się nad rzeką zakładać główki jigowe  o wadze 15-17g do rippera ok 7cm,  ale to wymaga dane łowisko (próg wody, bardzo szybki nurt). Czasem gdy ryba nie jest skłonna uderzyć w powolne prowadzenie przynęty trzeba założyć większe obciążenie i próbować agresywniej ją prowadzić.

Dodam że bardzo ważnym elementem jest dobór wielkości haka i odpowiednie zbrojenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×