Jump to content

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Mieszkam na Podkarpaciu Ale jestem zameldowany w Małopolsce czy moge wyrobić kartę wędkarską na Podkarpaciu?. Mam 16 lat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo kartę wyrobiłem rok temu jak miałem 15 lat. I pan który wyrabial mówił żebym dalej mógł łowić to muszę być zameldowany na Podkarpaciu. Czy to prawda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wierutna bzdura!:angry:

Jeśli masz już kartę, to nie musisz wyrabiać nowej. Karta wędkarska jest ważna na terenie całego Kraju. Zapisz się do koła najbliższego Twojego miejsca zamieszkania, wnieś opłaty i będziesz mógł łowić w Twoim okręgu, a jeśli ma porozumienia, to również w okręgach, z którymi Twój podpisał takowe.

Mieszkam w Łodzi, gdzie wyrabiałem kartę, a wędkuję w okręgach Piotrków, Sieradz, Częstochowa i Skierniewice, a kilka lat wstecz w okręgach Nadnoteckim i Wielkopolskim. Zameldowanie nic do tego nie ma, ja na przykład nie jestem nigdzie zameldowany.:diabelek:

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki. Teraz już wiem wszystko :)

Edited by Pieter

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Alexspin napisał:

Mieszkam w Łodzi, gdzie wyrabiałem kartę, a wędkuję w okręgach Piotrków, Sieradz, Częstochowa i Skierniewice, a kilka lat wstecz w okręgach Nadnoteckim i Wielkopolskim. Zameldowanie nic do tego nie ma, ja na przykład nie jestem nigdzie zameldowany.

Jesteś obywatelem Polski - miejsce zameldowania - Polska. :) 

W moim przypadku żadnych porozumień nie było, mieszkam w Warszawie i tu jestem zameldowany (całkowity przypadek), a robiłem opłaty okręgowe a nie okresowe w Okręgach Gdańskim i Piotrkowskim, bo wynosiły mnie taniej niż opłaty okresowe. Przynależność do Koła i Okręgu nie wymusza robienia opłat, płacisz tam gdzie chcesz a najlepiej tam, gdzie łowisz najwięcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeśli mam legitymację wędkarską sprawa wygląda tak samo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Składki członkowskie zawsze przechodzą przez Koło do którego należysz. Należy odróżniać składkę członkowską w związku z przynależnością do stowarzyszenia PZW a opłatą licencyjną, czyli opłatą za połów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pieter-tak naprawdę musiałbyś zrobić to w miejscu gdzie mieszkasz. Adres zameldowania i zamieszkania to dwa odrębne pojęcia. Jeden ma charakter faktyczny, drugi jedynie ewidencyjny.

Między zameldowaniem a zamieszkaniem istnieją istotne różnice. O ile miejsce zamieszkania wskazuje zawsze na rzeczywiste miejsce pobytu osoby, o tyle miejsce zameldowania już nie zawsze. Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same.

Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. Wniosek o wydanie karty (przynajmniej tam gdzie wyrabiałem wtórnik) ma informację o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (do 5 lat:-). Mieszkam w Łodzi a wtórnik wyrobiłem w innym województwie lekko naginając rzeczywistość. Prawo jest dziurawe i nikomu nie zależy na jego zmianie na lepsze. Prawo nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi.. Np. pracujesz w innym mieście a wynajmujący Ci mieszkanie nie chce Cię zameldować..ot co. Także miej na uwadze, że złamiesz tam co nieco, ale Państwo niech same zajmie się sobą, a my sobie też poradzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, sady napisał:

(…) Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same.

Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. (…)

Nie pisz herezji szanowny Kolego. Fałszywe zeznanie złożysz wówczas gdy jesteś zameldowany w Pcimiu, mieszkasz w Pacanowie, a zeznasz że mieszkasz w Pcimiu.

Zameldowanie ma tyle do miejsca zamieszkania co g**o do czekolady. Poczytaj sobie przepisy prawa cywilnego, karnego, podatkowego - ważne jest miejsce zamieszkania/pobytu/adres do doręczeń. Napisałeś słusznie, że meldunek to jedynie statystyka, więc mnie w statystyce nie ma, nie lubię być "statystyczny", jestem "nietuzinkowy" i dla tego wszędzie w urzędach znany jest mój adres zamieszkania/do doręczeń i tam można mnie znaleźć. Najlepszy dowód - w nowych dowodach osobistych nie ma miejsca zameldowania, ja co prawda mam jeszcze stary, sprzed 5-ciu lat, ale też miejsce na adres zameldowania jest puste i nie mam żadnych kłopotów... :P:diabelek:

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×