Jump to content

Karta wędkarska


Pieter
 Share

Recommended Posts

Wierutna bzdura!:angry:

Jeśli masz już kartę, to nie musisz wyrabiać nowej. Karta wędkarska jest ważna na terenie całego Kraju. Zapisz się do koła najbliższego Twojego miejsca zamieszkania, wnieś opłaty i będziesz mógł łowić w Twoim okręgu, a jeśli ma porozumienia, to również w okręgach, z którymi Twój podpisał takowe.

Mieszkam w Łodzi, gdzie wyrabiałem kartę, a wędkuję w okręgach Piotrków, Sieradz, Częstochowa i Skierniewice, a kilka lat wstecz w okręgach Nadnoteckim i Wielkopolskim. Zameldowanie nic do tego nie ma, ja na przykład nie jestem nigdzie zameldowany.:diabelek:

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Alexspin napisał:

Mieszkam w Łodzi, gdzie wyrabiałem kartę, a wędkuję w okręgach Piotrków, Sieradz, Częstochowa i Skierniewice, a kilka lat wstecz w okręgach Nadnoteckim i Wielkopolskim. Zameldowanie nic do tego nie ma, ja na przykład nie jestem nigdzie zameldowany.

Jesteś obywatelem Polski - miejsce zameldowania - Polska. :) 

W moim przypadku żadnych porozumień nie było, mieszkam w Warszawie i tu jestem zameldowany (całkowity przypadek), a robiłem opłaty okręgowe a nie okresowe w Okręgach Gdańskim i Piotrkowskim, bo wynosiły mnie taniej niż opłaty okresowe. Przynależność do Koła i Okręgu nie wymusza robienia opłat, płacisz tam gdzie chcesz a najlepiej tam, gdzie łowisz najwięcej.

Link to comment
Share on other sites

Składki członkowskie zawsze przechodzą przez Koło do którego należysz. Należy odróżniać składkę członkowską w związku z przynależnością do stowarzyszenia PZW a opłatą licencyjną, czyli opłatą za połów.

Link to comment
Share on other sites

Pieter-tak naprawdę musiałbyś zrobić to w miejscu gdzie mieszkasz. Adres zameldowania i zamieszkania to dwa odrębne pojęcia. Jeden ma charakter faktyczny, drugi jedynie ewidencyjny.

Między zameldowaniem a zamieszkaniem istnieją istotne różnice. O ile miejsce zamieszkania wskazuje zawsze na rzeczywiste miejsce pobytu osoby, o tyle miejsce zameldowania już nie zawsze. Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same.

Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. Wniosek o wydanie karty (przynajmniej tam gdzie wyrabiałem wtórnik) ma informację o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (do 5 lat:-). Mieszkam w Łodzi a wtórnik wyrobiłem w innym województwie lekko naginając rzeczywistość. Prawo jest dziurawe i nikomu nie zależy na jego zmianie na lepsze. Prawo nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi.. Np. pracujesz w innym mieście a wynajmujący Ci mieszkanie nie chce Cię zameldować..ot co. Także miej na uwadze, że złamiesz tam co nieco, ale Państwo niech same zajmie się sobą, a my sobie też poradzimy.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, sady napisał:

(…) Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same.

Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. (…)

Nie pisz herezji szanowny Kolego. Fałszywe zeznanie złożysz wówczas gdy jesteś zameldowany w Pcimiu, mieszkasz w Pacanowie, a zeznasz że mieszkasz w Pcimiu.

Zameldowanie ma tyle do miejsca zamieszkania co g**o do czekolady. Poczytaj sobie przepisy prawa cywilnego, karnego, podatkowego - ważne jest miejsce zamieszkania/pobytu/adres do doręczeń. Napisałeś słusznie, że meldunek to jedynie statystyka, więc mnie w statystyce nie ma, nie lubię być "statystyczny", jestem "nietuzinkowy" i dla tego wszędzie w urzędach znany jest mój adres zamieszkania/do doręczeń i tam można mnie znaleźć. Najlepszy dowód - w nowych dowodach osobistych nie ma miejsca zameldowania, ja co prawda mam jeszcze stary, sprzed 5-ciu lat, ale też miejsce na adres zameldowania jest puste i nie mam żadnych kłopotów... :P:diabelek:

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...