Jump to content
Maksymilian Zając

Pierwsza odległościówka - pomoc w doborze zestawu

Recommended Posts

Witam,

planuję zacząć przygodę z metodą odległościową jednak nie mogę się zdecydować jaki dokładnie sprzęt zakupić.

Jako iż mam już jakieś doświadczenie w wędkarstwie (bat,feeder,karpiowe) to ustaliłem że chcę wydać ciut więcej niż na sprzęt stricte dla początkującego a dokładnie 400zł.

Złożyłem sobie zestaw w sklepie internetowym (w żadnym wypadku nie robię reklamy sklepu ) i proszę Was powiedzcie mi czy wybrałem dobry sprzęt i ewentualnie doradźcie jakąś inną wędkę lub kołowrotek najlepiej z jednego sklepu internetowego by nie zamawiać z kilku.

link do zestawu

Edited by wind
edycja linku

Nie widać zawartości koszyka. 

Jest już bardzo długi temat o odległościowce i wszystkiego się dowiesz. Oczywiście zadawanie pytań jest obowiązkowe ;)

Ani jedno, ani drugie.

No bo skąd wiesz jaki cw ma ten kijek? Do 20 g, czy może do 80 g? Sprzedają kota w worku? Olej taki sklep!

Ecusima też się nie nadaje. Jak przeczytałeś "Kącik Math" to już wiesz, co i dlaczego. Tam znajdziesz szczegóły, których nie chce mi się powtarzać w kolejnych, a niekończących się tematach. TUTAJ

A jak dołożysz 25 zł, to kupisz bardzo przyzwoity zestaw.[/url]

Nie w jednym sklepie, ale trafić porządny sprzęt w jednym, to loteria. Szukaj jeśli chcesz...

Edited by Jotes

Ta wędka co podałem link do niej to według katalogu producenta ma ciężar wyrzutu od 5g do 20 lub 25 (nie pamietam dokładnie ale i tak nie przekroczę tej górnej granicy bo będę łowić lekkimi wagglerami) więc będzie dobra ta wędka czy nie?

Po przeczytaniu tego "kącika" wiem że kołowrotek ma mieć płytką szpulę i duże przełożenie więc wiem już jakich szukać. tylko powiedz mi czy za kwotę około 150zł znajdę coś sensownego czy raczej same badziewia? bo mogę tak zrobić żeby kupić wędkę tą co mi poleciłeś lub nawet droższą o 100-150zł i do niej na okres jesieni - zimy zamocować kołowrotek z mojego feedera którego w tym okresie nie będę używał a na wiosnę kupić coś lepszego tylko to jest ostateczność jeśli nie znajdę nic w przedziale 400zł.

7 minut temu, Maksymilian Zając napisał:

Ta wędka co podałem link do niej to według katalogu producenta ma ciężar wyrzutu od 5g do 20 lub 25 (nie pamietam dokładnie ale i tak nie przekroczę tej górnej granicy bo będę łowić lekkimi wagglerami) więc będzie dobra ta wędka czy nie?

DAM nigdy nie specjalizował się w sprzęcie wyczynowym, a do tej kategorii należy już metoda match. DAM jakieś 30 lat temu, to był hit, ale już nie jest. Więc lepiej weź tego kijka Browninga albo Tubertini lubTrabucco, bo oni zawsze robili porządny sprzęt i wielu zawodników łowi ich sprzętem. Ta wędka DAM nie, bo ma tylko 12 przelotek, a powinna mieć MINIMUM 13. Na początek kup kijek do 20 g max i 4,20 m. Ja obecnie najczęściej łowię kijkiem do 15 g i daję radę wyholować leszcze po 60 cm, a używam sliderów 3+12 g lub 3+14 g i bez trudu daję radę.

Najlepiej faktycznie zrób tak, jak napisałeś wyżej. Kup teraz dobry kijek i załóż do niego kołowrotek, który już masz. Przez zimę uzbieraj sobie trochę kasy i kup dobry kołowrotek. Jak odłożysz kasę i już będziesz gotów, to wtedy zapytaj, a na pewno pomożemy i podpowiemy.

a za 200zł kupię już jakiś w miare dobrze wykonany kołowrotek? nie musi być to super klasa ale jeśli za te pieniądze można kupić coś fajnego to jestem w stanie dołożyć te kilkadziesiąt złotych do budżetu i kupić jednak kołowrotek matchowy teraz z wędką bo przyznam że nie lubię gdy części w zestawie ze sobą nie współgrają każda jest z innej parafii.