Jump to content

Metoda odległościowa match- kącik porad


linekmatch28
 Share

Recommended Posts

Wind sam wiesz jaki jest teraz rynek wedkarski i le jest firm co firma to jest jakas zylka do metody odległosciowej

powem ci tak przetestowalem kilkadziesiad zylek ktore niby mialy tonac byc rozciagliwe ale od 3 lat stosuje tylko jedna Zbyszka Milewskiego firmy Mivardi EWOLUTION MATCH jest to na prawde w stoprocentach tonaca zylka o zielonkawym kolorze proscutka jak newiem co oraz wytrzmala naprawde polecam ja z calego serca.. co do obcarzenia hmmm jaka głebokosc łowiska wind????

Link to comment
Share on other sites

Docio słuchaj ja stosuje jedna zasade :

żylka tą co podałem u góry naprawde zadnej innej niekupuje jestem tylko jej wierny.

Co do doboru wiec tak;

0,12 -zawody lub wiosenne plotki leszczyki karaski

0,14- lin karas karpiki leszcze

0,16-duze leszcze liny karasie karpie

0,18- to duzy karp amur.

wiec polecam ci wind ta żylke a przyponowki mivardi sa naprawde rewelacyjne ale o nich w innym poscie napisze i opisze je:) co do rozłozenia to powedz mi jedno jaka gramutura splawka jak na 50 cm wody????

Co do styli to nieurzywam ich w tej metodzie poprostu dzieki stilom sie cały zestaw plącze ja stosuje dobrej jakosci sruciny musza być miekkie to podstawa oraz oliwki przelotowe lub na stałe:)

Link to comment
Share on other sites

wind więc tak, na taka głębokość mocujemy spławik na stałe ponieważ głębokość nie przekracza długości naszego wędziska wiec tak po kolei za spławikiem oraz przed dajesz po śrucinę o gramaturze 1 g wiec mamy 2gr potem następnie dajesz śrucinę o gramaturze 0,5 g a następnie krętlik i przypon z haczykiem przed krętlikiem śrucina 0,2 oczywiście krętlik filigranowy jak najmniejszy.

Link to comment
Share on other sites

To zaczynamy od sprzętu zacznijmy od wędziska:

Na rynku istnieje masa sprzętu do metody odległościowej. Ja polecam wędziska trzy składowe typu match, ale można również zastosować wędki teleskopowe (są one lepsze do transportu). W tej metodzie stosuje się kije w długościach od 3,60 m do 4,20m. Ja używam wędki 4,20 m o masie wyrzutowej 5-20g.

Link to comment
Share on other sites

Spławików zwykle używam o gramaturze ok. 3g. Na wspomnianej głębokości łowię z łódki pod trzcinami, nocne połowy to już z pomostu, 1 - 1,2m wody.

Chyba czegoś nie rozumiem. Łowisz odległościowo z łódki na półmetrowej wodzie. Jak daleko zarzucasz zestaw? I jeszcze, jak długi jest ten spławik 3g?

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Powem tak niechodzi mi tutaj o jakies dwucyfrowe karpie cz amur moim sukcesem jest jak narazie od 5 do 7 kg karpie i amury przy bardzo dobranej dobrej zylce i przponne dobrej jakosci i wyregulowaniu chamulca jest to naprawde mozliwe wadomo nic na sile hol wiadomo tra kilkadziesiad min ale oto w tym wlasne chodzi:)

Link to comment
Share on other sites

Chyba czegoś nie rozumiem. Łowisz odległościowo z łódki na półmetrowej wodzie. Jak daleko zarzucasz zestaw? I jeszcze, jak długi jest ten spławik 3g?

 

 

Łowię na odległości 15-20m. Spławik długości 12-15cm ( nie pamiętam teraz ;) ) mocowany przelotowo. Pewnie zastanawiacie się czemu nie batem, skoro go tak ukochałem ;) ? Otóż straciłem kilka pięknych rybek, bo nie miałem już możliwości manewru. Jednak zapas żyłki na kołowrotku daje pewien margines możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm. Wind 15-20m to po prawdzie też metoda odległościowa ale ja bym do tego poszedł inaczej, zupełnie inaczej. Zapewne ta odległość to 4-5 długości wędziska. Spławik bym z miejsca zmienił na mocowany na stałe i to nie w jednym miejscu przy kilu tylko na taki staromodny z grubszą i dłuższą antenką, który mocowało się przynajmniej w dwóch miejscach wentylami o wyporności max 2g. A reszta to zestaw przegruntowany, gdzie 3/4 obciążenia wieszasz 10cm pod spławikiem a 1/4 nad krętlikiem. Zestawem przerzucasz stanowisko, lekko podciągasz i leciuchno naciągasz. Czułość gwarantowana, kontrola zestawu gwarantowana a sam spławik nie płoszy ryb trącając je po grzbiecie. :) 

No ale to tylko moja wizja :) bo wcześniej pisałeś, że chcesz łowić z dna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a gdzie tą żyłkę Mivardi można kupić?bo na allegro jej nie ma :-/ a co sądzisz o tych żyłeczkach :> gamakatsu Super G-line Trabucco XPS MATCH PRO

Żyłka Gamakatsu nie jest typową żyłką match to wiem ale jest ponoć jedną z lepszych żyłek na rynku i ponoć też się sprawdza właśnie w tej metodzie stąd moje pytanie?Waham się między Gamakatsu a tym Trabucco teraz jeszcze ta Mivardi ;-) co polecasz? dodam że łowię w trudnym mocno zarośnietym zbiorniku i żyłeczkę muszę mieć solidną.Z góry dzięki za radę ;-)

Link to comment
Share on other sites

witam co do zyłek mivardi polecam własnie ja jest rewelacyjna a na dodatek jezeli łowisz w zarosnietych miejscach to tym bardzej bo ona jest ciemnozielonego koloru wiec ładnie bedzie sie zlewac z panujacymi pod woda warunkami.

chyba mnie namówiłeś :-) a czy występuje rozmiar 0,20mm?i jaka jest jej wytrzymałość?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...