Jump to content

Wymiary ochronne ryb


Hubson
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Na wstępnie nie wiem czy piszę ten post w odpowiednim dziale z góry przepraszam. Mam do Was gorącą prośbę, mianowicie chodzi mi o wymiary ochronne ryb (obecne). Możecie mi podesłać wymiary ochronne ryb, może w formie jakiejś tabeli - obojętnie. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Hubson ;)

Link to comment
Share on other sites

Hubson, masz kartę wędkarską i opłacone składki?? Jeżeli tak, to powinieneś mieć też rejestr połowu i tam znajdziesz obowiązujące w Twoim okręgu wymiary i okresy ochronne.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Link to comment
Share on other sites

1. Wymiar ochronny ryby stanowi długość od początku głowy do najdalszego krańca płetwy ogonowej. 2. Obowiązują następujące wymiary ochronne ryb: - boleń do 40 cm - brzana do 40 cm - certa do 30 cm - głowacica do 70 cm - jaź do 25 cm - jelec do 15 cm - karp do 30 cm / nie dotyczy rzek/ - kleń do 25 cm - lin do 25 cm - lipień do 30 cm - łosoś do 35 cm - miętus: a) w rzece Odrze od ujścia rzeki Warty, do granicy z wodami morskimi do 30 cm B) w pozostałych wodach do 25 cm - okoń do 15 cm /za wyjątkiem wód ujętych w Informatorze wód krainy pstrąga i lipienia/ - pstrąg potokowy do 30 cm - rozpiór do 25 cm - sandacz do 50 cm - sapa do 25 cm - sieja do 35 cm - sielawa do 18 cm - sum do 70 cm - szczupak do 50 cm - świnka do 25 cm - troć do 35 cm - troć jeziorowa do 50 cm - węgorz do 50 cm - wzdręga do 15 cm

Wymiary obowiązuję na wodach PZW. Łowiąc na innych łowiskach niż związkowe musisz sprawdzić jakie tam obowiązuję zasady.
Link to comment
Share on other sites

Trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre okręgi wprowadzają swoje, bardziej rygorystyczne wymiary. Np. w okręgu gdańskim okoń ma wymiar ochronny 18 cm (oraz okres ochronny).

Dokładnie tak. Podane wymiary są ogólno obowiązujące, jednak, jak wspomniał Areh, niektórzy użytkownicy obwodów rybackich mogą wprowadzać własne zasady i obostrzenia.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...