Jump to content
Michał Nawrocki

wedka klen /pstrag (a czasem trafiajacy sie szczupak)

Recommended Posts

Witam, ja z tematem nr 2 do szanownych kolegów , a wiec wędzisko - pomoc w kupnie, ryby : klen/ pstrag ( ale juz niejednokrotnie trafiał sie szczupak , raz nawet 70 cm) rzeka Wislok kolo Krosna a wiec rzeczka nie duza, w jednym miescu szybsza w  innych powolna, łowienie z brzegu oraz łowienie brodząc w rzece. Prosilbym pomoc w dobraniu akcji , ugięcia modelu wedziska

Pstrągów jeszcze nie łowię choć mam na to nadzieję. Klenie natomiast z premedytacją. Do kleni używam kijów do 15g. . W tym momencie mam dwa ktore stosuję zamiennie i w zależności od warunków na łowisku wybieram dłuższy lub krótszy. Robinson  Sashima Trout Spin 229cm i Robinson City Liner Perch Jig 270cm

O Sashimie pisałem na blogu - Sashima Trout Spin 229cm 3-15g

Edited by hege
edycja linku

Podpowiedź dobra, miałbym tylko wątpliwości, czy te wędziska nie są zbyt sztywne, osobiście preferuję ugięcie MF, ale jeśli na nie łowiłeś, to znaczy, że zdadzą egzamin.

Co do zasady na rzeki rzeczywiście polecane są "wolniejsze" o pełnym ugięciu. Ja jednak łowię często na przelewach gdzie woda ma 20 cm a pod nią kamienie i patyki. tam wymagana jest bardzo szybka reakcja stąd taki dobór.

Robinso Kinetik Trout 270 do 20 gr daje dobrze radę na pstragach i szczupakach. Dragon modarate II 270 do18g trochę bardziej miękki.