Jump to content

Niedrogi kij spinningowy


Recommended Posts

Chciałbym kupić kij do spinningu, tylko nie za bardzo wiem co wybrać. Na pewno ma być niedrogi. Raczej do 70zł. Ma to być raczej kij rekreacyjny, a nie profesjonalny. Łowił będę w wodach stojących i wolno płynących z brzegu. Ryba jaką zamierzam się nastawić to oczywiście Szczupak, ale też Kleń jak i Boleń, a przy odrobinie szczęścia może też pojawić się Sandacz i Sum. Jednak Szczupak i Boleń to gatunki, które głównie mnie interesują. Myślałem, aby wędka była poręczna, aby miała długość 2,4m. C.W. myślę, że tak 5-25g. Przynęt jakich chciał bym użyć to głównie gumy, ale też z blachą bym próbował. Może też wobler w tym ciężarze. Znalazłem kilka takich propozycji. Co o tym co tu napisałem w ogóle myślicie?

Jaxon Arcadia Spinning 2,4/5-25g

Jaxon Zaffira Spin 2,40m / 5-25g

Robinson Magnetic Jigger 2,40m 5-25g

Robinson Power Flex Spin 2,40m 8-20g

Edited by hege
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Arkadia to niezniszczalny kijek, bardzo dobry dla początkującego, ale CIĘŻKI. Zainteresował bym się raczej Magnetkiem,choć dla mnie jest zbyt uniwersalny, a jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. 

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podesłane linki. Przeczytałem je oczywiście, ale wędkę już kupiłem dwa dni temu. Czekam aż przyjdzie. Zdecydowałem się na Robinsona Magnetic Jigger 2,4m 8-40g. Ale po wyciągnięciu wniosków z tych artykułów które podesłałeś mój wybór by się nie zmienił. Myślę że taką tanią wędką da się też połowić. Godzinę machania powinienem wytrzymać. Myślę że jest podobnej klasy co Arkadia o której było w jednym z artykułów, a przy tym niecco lżejsza choć trochę droższa. Wybrałem taką długość gdyż była tak po środku. Machałem Zafirą 2,7m i wydawała mi się za długa, a do łowienia z brzegu krótsza jak 2,4m to raczej nie bardzo się nadaje. Cw. też wybrałem takie, gdyż moim celem będą głównie szczupaki, klenie a w przypływie ambicji może też bolenie, zatem prowadzenie przynęt 15g będzie najczęstsze a jakiś tam zapas chciał bym też mieć. A moja przynętą najczęściej będą gumy. Mam też do tego kija całkiem sensowny kołowrotek (tak mi się wydaje). Jak mnie to wciągnie to ten kij komuś sprezentuje a kupię sobie lepszy ;)

Edited by mirro
Link to comment
Share on other sites

Nikomu nie przekazuj tej wędki, zawsze może przydać się jako zapasowa.

Jeśli chodzi o długość (łowię wyłącznie z brzegu), to swego czasu hołdowałem coraz dłuższym kijkom, począwszy od 240cm, skończyłem na 305cm i od tego czasu zacząłem na powrót schodzić w dół. Obecnie najdłuższy z używanych na bieżąco kijków ma 198cm. Taka długość, przy dobrej dynamice wędziska w zupełności wystarcza. Mam co prawda też wędeczkę 305cm, ale to jest kijek "do zadań specjalnych", bardzo rzadko po niego sięgam i przymierzam się do jego sprzedaży.

Połamania;)

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam zastanawiam się nad kupnem tej wędki i chciałbym się dowiedzieć jak się sprawuje /sprawowała, nie mogę znaleźć nigdzie opinii na jej temat więc postanowiłem zapytać kogoś kto z niej korzystał. 

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś pofatygował się i poczytał Forum i poszukał nieco u wujka Google, znalazłbyś co najmniej kilka informacji na temat spinningu na początek, nawet na temat interesującego Cię wędziska:

Spinning za 50 zł

Pierwsze wędzisko spinningowe

Początkujący spinningista

Spinning dla począrkujących

Shimano Catana

 

 

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...