Jump to content

Spinning na start

Recommended Posts

Witam, 

Chcę zacząć swoją przygodę z spinningiem i zastanawiam się nad wyborem sprzętu (głównie łowienie rekreacyjne, weekendowe wypady nad jezioro). Zależy mi, żeby sprzęt był w miarę "uniwersalny" (jeżeli tak to można nazwać). Głównie planuję polować na okonie i szczupaki z brzegu jak i z łodzi. Zastanawiam się nad tymi dwoma wędziskami:

1) JAXON ARCADIA SPINNING

2) Robinson Magnetic

Który kij będzie lepszym wyborem? Jaką wybrać długość wędziska oraz CW ?

Jakie polecacie kołowrotki  w przystępnej cenie do  uzupełnienia zestawu?

Długość według mnie dopasowuje się do tego jak  chcesz mieć długa wędkę polecam 2,2 albo 2,4m dłuższej raczej nie trzeba  Ale ciężar wyrzutu już trzeba dobrać do odpowiednich przynęt ponieważ woblerami 50 gramow nie zarzucić wędką do 30 g wyrzutu w teorii można ale jest to ryzyko na niekorzyść gwarancji wędziska bo przekroczenie cw i złamanie wędki w taki sposób wiąże się z utratą gwarancji  

ja bym postawił na jaxona nigdy mnie nie zawiodły ich wędziska ja używam jaxon zaffira carp 10” 3,5lb i powiem że jest dobra ale do ideału brakuje paru rzeczy  

4015C145-41D0-4C1C-BE73-26E97419788F.jpeg

Edited by Anonlvl100
Poprawa błędów wypowiedzi i dodanie zdjęcia wędziska

19 godzin temu, Jerysio napisał:

Witam, 

Chcę zacząć swoją przygodę z spinningiem i zastanawiam się nad wyborem sprzętu (głównie łowienie rekreacyjne, weekendowe wypady nad jezioro). Zależy mi, żeby sprzęt był w miarę "uniwersalny" (jeżeli tak to można nazwać). Głównie planuję polować na okonie i szczupaki z brzegu jak i z łodzi. Zastanawiam się nad tymi dwoma wędziskami:

1) JAXON ARCADIA SPINNING

2) Robinson Magnetic

Który kij będzie lepszym wyborem? Jaką wybrać długość wędziska oraz CW ?

Jakie polecacie kołowrotki  w przystępnej cenie do  uzupełnienia zestawu?

Robinson Magnetic to solidny kij jednak moim zdaniem cw 10-30 będzie za duże pod okonia. Myślę że gdybyś dołożył parę złoty to za 90zł kupisz kij który będzie odpowiadał parametrami jak i posłuży kilka sezonów. A mam na myśli Robinson Stinger Trout Spin 240cm 5-20g

Edited by wind
edycja linku

W temacie wędzisko, poczytaj:

Pierwsze wędzisko spinningowe

Spinning za 50 zł

Catana DX

W temacie kołowrotek, do wędki w granicach 3-20g Ultris FD920, do 5-25g Ultris 930FD, do 10-30g Ultris 940FD

Ps

Na dokładnie te same pytania było już kilka odpowiedzi na Forum, poszukaj w tematach i w artykułach, poczytaj.

Edited by Alexspin