Jump to content

Wybór wędki na sandacza.


Recommended Posts

Witam kolegów po kiju. Łowiłem szczupaki, okonie i pstrągi z większym lub mniejszym skutkiem, a teraz przyszła pora na sandacza :D. Wiem, że temat wędek na sandacza jest tutaj szeroko powielany, lecz czytając poniektóre wpisy nie zadowoliło mnie to.

Rozmyślam nad trzema wędkami:

1) WĘDKA ABY GARCIA VENDETTA 803ML 244CM 5-20G 3SEC

2) WĘDKA DRAGON MILLENIUM FL POWERJIG 21 2.45 M 5-21G 2SEC

3) DAM WĘDKA YAGI SPIN 2.40M / 12-42G - 2SEC ( o tej czytałem dużo dobrych opinii, ale obawiam się żeby nie była klockowata, bo jednak c.w do 42g).

I teraz pytanie do Was. Czy ktoś z Was używał którejś z tych wędek i mógłby się wypowiedzieć lub może polecić jakąś inną wędkę. Starałbym się unikać wędek mniejszych niż 2.40m i większych niż 2.60m. Budżetowo chciałbym przeznaczyć 200-300 złotych. 

Za każdą odpowiedź i radę z góry ślicznie dziękuję :).

Link to comment
Share on other sites

Wymienionych przez Ciebie nie miałem w ręku. Z tego co czytałem, seria Milenium zbiera dość dobre opinie. Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić z czystym sumieniem Ultrisa. Dobre wędzisko, mieszczące się w zakresie preferowanych przez Ciebie parametrów.

Ps

Jakość i użytkowość znacznie przewyższa to na co wskazywałaby cena.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Znam kije z serii Millenium. Kije dobre sprawdzone i mocne. Jednak skoro piszesz że chcesz coś szybkiego, ciętego i niekoniecznie z ciężkiej wagi to raczej nie jest to czego oczekujesz mam tu na myśli głównie materiały użyte do budowy blanku. Tu masz kij o tych samych parametrach technicznych ale znacznie bardziej odpowiadający Twoim oczekiwaniom.

Powinieneś też przed zakupem upewnić się czego potrzebujesz. 20 g a 42 g to dość spora różnica.Dwa różne materiały i kije nawet nie będą do siebie podobne pod względem charakteru pracy, szybkości, masy.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Mam 3 wędki. Jednego ul 2-10g typowa okoniówka, wędkę pod pstrągi ze strug oraz wędkę pod szczupaka c.w 15g-35g. Ogólnie z moich obserwacji zauważyłem, że czuję lepszy komfort przy wędkach lżejszych. Łowiąc tą szczupakówką czuję się, jakbym trzymał w rękach gałąź, dlatego obawiałem się cw. do 42g, żeby wędka nie była za sztywna. Łowię tylko z brzegu na zbiornikach zaporowych(niewielkich) i czasem na zalewach. Głębokość się waha od 1,5m do 3m. Główek cięższych niż 10g nie używałem.

Więc myślę, że 20-20 pare gram w zupełności wystarczy. 

Edited by Kamień
Link to comment
Share on other sites

Zerknij też na Black Rock. Ulubionym wędziskiem mojej Pani jest kijek z tej serii tyle, że cw 3-18g. Przy długości zaledwie 198cm jego dynamika pozwala już 4-gramowymi drobiazgami osiągać odległości rzutów porównywalne z wędziskami 240cm. Nadmieniam, że wędkujemy podobnie jak Ty, wyłącznie z brzegu i na podobnych łowiskach.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...