Jump to content

Zestaw feeder dla początkującego do..


kev1n693
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich :) 

Z góry przepraszam, wiem że jest to temat dla was monotonny i pewnie było już takich pytań mnóstwo, jeśli tak to proszę o odesłanie do jakiegoś innego tematu i skasowanie tego, aczkolwiek spróbuję szczęścia i może otrzymam pomoc.Jeśli chodzi o wędkarstwo gruntowe (jak i wędkarstwo ogółem) jestem laikiem i początkującym, mam 23 lata a pewnie wielu z was już w tym wieku miała po 10 lat doświadczenia :D. Liznąłem jedynie troszkę spinningu, polubiłem to a teraz bym chciał spróbować z feederkiem.

Potrzebuję pomocy w postaci doradzenia jaki zestaw (kij + młynek) kupić dla totalnie początkującego.

Cel: Głównie piękna rzeka Wisła, między główkami na leszcza, krąpia, certy itp. Szukałem używanych zestawów, jednak nie chcę od razu wydawać takiej sumy pieniędzy jaką jest np. 500-700 zł za 2 zestawy feedera (tańszych nie znalazłem..) wystarczy mi kijek + młynek do 200 zł razem ewentualnie troszkę więcej. CW myślę że do 90? Długość 3.30 - 3.90? Jeśli chodzi o kije to kolega polecał mi te trzy, które wkleiłem na dole, aczkolwiek liczę na waszą opinię na ich temat, jeśli chodzi o kołowrotek to nie znam się kompletnie i tutaj potrzebuję całkowitej pomocy. Jeśli mógłbym zaoszczędzić to lepiej na wędzisku czy kołowrotku? Byłoby miło gdyby się dało :)

Jaxon Black Arrow feder 390/60-120g

Robinson Stinger feder 3,90 50-110g

Jaxon Monolith XT Method feder 3,60 20-60g  - nie wiem czy nie za małe CW? 

Pozdrawiam,

Kamil

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy że kij o cw 120-130 g by wystarczył na początek. Tym bardziej że będzie to mocne wędzisko ponieważ w tej cenie wypada celować  kompozyt. Szczególnie pod takie łowisko. Kij węglowy za małe pieniądze to niestety kompletna loteria, nie wiadomo czy to będzie węglówka a i jej jakość mocno ryzykowna.

Niestety ze znanych i używanych kijów nic Ci nie mogę polecić bo nie zmieszczą się w kwocie jaką chcesz wydać.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie co do zasady na rzeki stosuje się kije o większym cw gdyż cześć wędkarzy łowi w głównym nurcie. Ale jeśli planujesz łowić między główkami to 110g w zupełności wystarczy. Wymieniony przez Ciebie Robinson Stinger na początek jest bardzo dobrym wyborem. To są czułe i bardzo mocne kije. Kołowrotek z tańszych jaki mogę polecić na Wisłę to Robinson Free Runner, poniżej link. Taki zestaw przetrwa nie jeden sezon.

Edited by wind
edycja linku
Link to comment
Share on other sites

Właśnie na taką odpowiedź czekałem. Dziękuję bardzo. Kij zaproponowany przez pierwszego pana przekroczył mój budżet 3-krotnie więc odpada. A o tym kijku robinsona naczytałem się fajnych opinii także na pewno mi pan w tym momencie pomógł tym bardziej dodając jakiś kołowrotek. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie żyłek i przyponów. Żyłka o średnicy 0.22 chyba będzie dobrym wyborem? Jakiej firmy najlepiej szukać? Czy teraz wszystkie, które mają napisane "feeder" są żyłkami tonącymi? Jeśli żyłka ma średnicę 0.22 to jakiej średnicy powinien być przypon? Z góry przepraszam jeśli to głupie pytania. :)

Link to comment
Share on other sites

Żyłka 0,22 wystarczy. Co do zasady (nie licząc strzałówek) przypon powinien być o jeden dwa rozmiary cieńszy niż żyłka główna. Dla początkujących najlepiej jeśli przypon jest z tej samej serii co żyłka główna. Jeśli weźmiesz inną serię może okazać się, że nieznacznie cieńszy przypon jest mocniejszy od żyłki głównej. Jak już pozna sie kilka różnych żyłek wtedy można świadomie dobierać przypony nawet od różnych producentów.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja osobiście polecam wędki Kongera. Ewentualnie Jaxon, oni robią wędki dobrej jakości w niskiej cenie można powiedzieć że to takie wędkarskie xiaomi :). Co do kołowrotka to zależy od twoich preferencji

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...