Jump to content

Problem z żyłka .

Mateusz Ciszewicz
 Share

Recommended Posts

Witam . Mam problem ze swoim początkowym łowieniem . W tym tygodniu z nerwów kupiłem już 3 różne żyłki . Każda po założeniu wydaje się ok . Żyłkę zakładam sposobem jaki widziałem na yt . Jest on a dobrze zawinięta . Przynajmniej to mi się wydaje . Problem jest mianowicie w tym ze po zarzuceniu wędki żyłka staje się bardzo luźna tak jakby ciągnęła się powodzie i robi wielki zakręt raz w prawo raz w lewo zależności od wiatru . Na wędce również wisi luźno . Czy macie jakieś porady na to ? Dodam ze próbowałem ja jakby podtopić co nie dało żadnego rezultatu . Pływa na wodzie samoistnie chwila moment i jest jej bardzo dużo na wodzie . 
mam nadzieje ze widać cokolwiek na zdjęciu . 

08E93BE3-BFFD-42C3-BE1B-4828643E783E.jpeg

Edited by Mateusz Ciszewicz

7 minut temu, zwykły michał napisał:

Jaką metodą łowisz? Wygląda na to że nie napinasz żyłki i wiatr ją zwiewa na boki. Pewnie kupiłeś pływającą ;)

Jaka metoda lowie jestem początkujący a wiec haczyk spławik i jazda :) żyłkę dzisiaj kupiłem nowa zaproponowano mi żyłkę pod federa abym założył i problem jest ten sam .powiedziano mi w sklepie ze z ta żyłka tak nie będzie . Problem jest dokładnie jak wcześniej . A wiec jak mam ja napiąć ?   

Edited by Mateusz Ciszewicz

Rzuć dalej niż zamierzasz łowić, wlóż szczytówkę pod wodę i szarpnij jak przy zacięciu albo pokręć energicznie korbką. Żyłka powinna się zatopić.

Możesz też umyć płynem do mycia naczyń. Weź gąbkę do zmywania naczyń i umyj żyłkę na szpuli. Pomaga kiedy nie chce tonąć. Warto umyć co jakiś czas.

Teraz, zwykły michał napisał:

Rzuć dalej niż zamierzasz łowić, wlóż szczytówkę pod wodę i szarpnij jak przy zacięciu albo pokręć energicznie korbką. Żyłka powinna się zatopić.

Możesz też umyć płynem do mycia naczyń. Weź gąbkę do zmywania naczyń i umyj żyłkę na szpuli. Pomaga kiedy nie chce tonąć. Warto umyć co jakiś czas.

I to mi Pomorze przy uciekającej żyłce po wodzie ? ;) 

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Szarpnięcie przetestowane żyłka zachowuje się o wiele lepiej . W domu jeszcze przemyje płynem i będzie super . Jedyne co mogę powiedzieć jako żółtodziób ze warto się słuchać ludzi z doświadczeniem ;) dzięki jeszcze raz 

4 godziny temu, zwykły michał napisał:

Pomorze to region w północnej Polsce ;) Nie ma z tym nic wspólnego. 

Spróbuj a zobaczysz B)

Dokładnie tak pomoże *  jeszcze raz dzięki h ha ha 

24 minutes ago, Mateusz Ciszewicz said:

Szarpnięcie przetestowane żyłka zachowuje się o wiele lepiej . W domu jeszcze przemyje płynem i będzie super . Jedyne co mogę powiedzieć jako żółtodziób ze warto się słuchać ludzi z doświadczeniem ;) dzięki jeszcze raz 

Mogłeś zaoszczędzić na zakupach ;)

Poczytaj forum dlaczego ryby nie biorą. Nie wymyślimy nic nowego.

4 godziny temu, Mateusz Ciszewicz napisał:

Jaka metoda lowie jestem początkujący a wiec haczyk spławik i jazda :) żyłkę dzisiaj kupiłem nowa zaproponowano mi żyłkę pod federa abym założył i problem jest ten sam .powiedziano mi w sklepie ze z ta żyłka tak nie będzie . Problem jest dokładnie jak wcześniej . A wiec jak mam ja napiąć ?   

Z zamieszczonego zdjęcia wnioskuję, że wędzisko jest krótkie, 3,30 lub 3,60 m. Powinieneś przestawić się na wędziska długości 4,5-5,0 m. Żyłka do feedera to zapewne 0,24 mm. Powinieneś przestawić się na 0,14-0,18 mm. Przypon 0,10-0,12 mm z dobrej żyłki. Robić jak napisał Michał a reszta sama się ułoży. :)