Jump to content

Pomoc w wyborze wędki i kołowrotka

Recommended Posts

Witam, pomógł by mi ktoś wybrać jak najlepszy kijek i kołowrotek w moim budżecie? Czyli łącznie koło 500zł za komplet.

Zamierzam łowić głównie na Wiśle z brzegu więc preferował bym długość wędki w okolicach 2,70m.

Myślałem nad taki zestawem co o tym sądzicie ?

Daiwa Ninja X Jigger 2,7m 8-35g

kołowrotek Daiwa Ninja LT 4000-C

Edited by wind
edycja linków

10 godzin temu, KAC PER napisał:

Witam, pomógł by mi ktoś wybrać jak najlepszy kijek i kołowrotek w moim budżecie? Czyli łącznie koło 500zł za komplet.

Zamierzam łowić głównie na Wiśle z brzegu więc preferował bym długość wędki w okolicach 2,70m.

Myślałem nad taki zestawem co o tym sądzicie ?

Daiwa Ninja X Jigger 2,7m 8-35g

kołowrotek Daiwa Ninja LT 4000-C

:brawa:

Godzinę temu, Alexspin napisał:

Sorry, w tym zakresie nie wypowiem się. Nie znam w ogóle Savage Gear.:mellow:

Ok rozumiem a może polecisz w takim razie coś od siebie zestaw do 500 zł około i jakaś dobra plecionkę do tego tak do 80 zł powiedzmy 

Zauber ma od wielu lat pozytywne opinie, ale moim zdaniem jest to konstrukcja sprzed lat, natomiast Ninja to konstrukcja o wiele młodsza. Moje osobiste, subiektywne zdanie jest takie - nie można opierać się wyłącznie na utartych opiniach i kurczowo trzymać się schematów. Jeśli tak byśmy postrzegali, to należałoby nadal używać pralek "Frania", telewizorów "Ametyst", rowerów "Ukraina", motocykli SHL 175 i VW Garbus a wszystkiego co skonstruowano później należałoby unikać.

Edited by Alexspin

Alex mam jakieś takie niejasne przekonanie, że Zauber sprzed 10-ciu lat jest jednak lepszy od tego zrobionego w tym roku. Nie mam żadnego dowodu ale to co się dzieje na rynku przemysłowym, zmiany technologii, nowe opracowania, itp jest nieco niepokojące. Cięcie kosztów jak tylko możliwe, to wręcz aktualny standard a w zautomatyzowanych zakładach pracowników jest niewielu i trudno ich zastąpić. Pozostaje ciąć koszty na materiałach i samej konstrukcji, więc stare okrojone opracowania na pewno są słabsze od nowych dopasowanych do realiów, czyli masz rację. :D