Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Jaxon Czy Robinson

Recommended Posts

Guest

Dzień dobry,

jestem początkującym wędkarzem. W tym i zarazem pierwszym sezonie łowiłem wyłącznie na spławik bolonką 5m jaxon zaffira z kołowrotkiem jaxon satori fr 400  i bat 6m również jaxon zaffira.

Słyszałem wiele złego na temat jaxona. Jednak jak dla mnie sprawował się bardzo dobrze. wyciągnąłem na swoją bolonkę z kręciołem jaxon 3 szt karpia ponad 40cm i amura 68cm. i oczywiście masę karasi z czego największy miał 34cm.

Chcę się zaopatrzeć w feedera 3.3m lub 3.6m. Słyszałem również wiele dobrego na temat feedera robinson stinger.

Dlatego właśnie chciałem zapytać was doświadczonych wędkarzy co sądzicie o tych 3 wędziskach:

- JAXON zaffira feeder 3.6m lub 3.3m

- ROBINSON stinger dł jak wyżej

- ROBINSON carbonic dł jak wyżej

Który z podanych kijów będzie najlepszy. Chodzi mi o opinie ale właśnie tylko jedna z tych trzech.

Dodam że będę łowił na rzece Nidzie i na małym jeziorku.

Bardzo dziękuję za każdą opinię.

Edited by Guest
literówka

Miałem napisać że będą porównywalnej jakości ale sprawdziłem ile ważą i różnica jest duża.

Wygląda na to że Jaxon to włókno szklane. Minus to waga ale na plus jest to że ciężko będzie złamać ;)

Stinger jest dużo lżejszy więc materiały są bardziej zaawansowane. Feeder leży na podpórkach więc waga to sprawa dalszego rzędu ale na pewno będzie lepiej pracował w trakcie holu.

Obydwie firmy mają serwis w Polsce, cena podobna. Wybierz to co Ci bardziej leży w rękach. 

Z wszystkich wymienionych kijów miałem kontakt jedynie z Robinson stinger. Na twoim miejscu wybrałbym wersję 360 do 90g. Jest to kij w atrakcyjnej cenie (około 120 zł) największe ryby jakie na niego wyciągałem miały po 5 6 kg. Wędka bardzo się gnie, korkowa rękojeść jest wygodna, przelotki są ok, uchwyt na kołowrotek jest znośnie wykonana 

Guest

Dziękuję za odpowiedzi. Po nich wnioskuję że chyba stinger będzie lepszy...

A jeszcze pytanie do Michała napisałeś że feeder bedzie lepiej pracował. Ale który? Jaxon?

13 godzin temu, Mateusz Carp napisał:

Polecam Robinson Stinger 3.60 m sam go posiadam i bardzo go chwalę.

2 hours ago, Mateusz Carp said:

A jeszcze pytanie do Michała napisałeś że feeder bedzie lepiej pracował. Ale który? Jaxon?

Każdy węglowy będzie miał lepszą akcję niż szklany. Takie są właściwości tych materiałów.

Guest

Ok. Dziękuję za wyjaśnienie. Wybieram robinson stinger 3.6m