Skocz do zawartości

Kijek ~2,5m 5-25g


tqlis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy możecie polecić mi kijek (max 300pln) 5-25g (około 2,5m) niekluchowaty? Chodzi o to, aby był w miarę sztywny o szybkiej akcji.

 

Dodatkowo, czy poniższe kijki są sztywne, czy kluchy?:

1. Robinson Wędka Diplomat Pike Spin 2.40m 8-30g

2. Dragon Millenium Sp CrankBait 2,45m 10-28g

 

Edytowane przez tqlis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson Diplomat to szybki kij, świetnej jakości. Tylko pytanie co dla Ciebie oznacza "sztywny kij" czy chodzi o pracę i ugięcie? Bo Diplomat przy wyrzucie przynęt w granicy cw radzi sobie świetnie nie wygina się jak kluska. W trakcie holu wiekszej sztuki wchodzi w parabolę wtedy będzie wygięty a nie sztywny. To znacznie ułatwia hol rzecznych ryb czy szczupaków - jest mniej spinek. Z Robinsona w podobnej cenie jest jeszcze City Liner Pike Spin 255cm 9-30g. Ten moim zdaniem jest szybszy i ma szczytową akcje - nie ugina się tak podczas holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, aby wędka nie była miękka przy wyrzucie.

Mam zamiar łowić nią szczupaki na wahadło 22g na mazurskich jeziorach oraz sporadycznie okonie na ciąganego robaka na kanale w Rowach.

Będę wdzięczny za dobór kołowrotka do tego kijka City Liner Pike Spin 255cm 9-30g . Jaką wagę wybrać?

Edytowane przez tqlis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎27‎.‎10‎.‎2020 o 10:42, tqlis napisał:

(…) Będę wdzięczny za dobór kołowrotka do tego kijka City Liner Pike Spin 255cm 9-30g . Jaką wagę wybrać?

 

15 godzin temu, Hubert Kopala napisał:

Ryobi zauber 3000 albo daiwa ninja 3000

… lub nieporównywalnie tańszy, a porównywalnie dobry  Ultris Aqua, sprawdzony nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiń na jedną szpulę dobrą żyłkę co prawda dość drogą, ale niemal niezawodną - na okonie. Na drugą szpulę proponuję również dobrą plecionkę, która w zupełności spełni Twoje potrzeby dotyczące szczupaków.

Jeśli chciałbyś nieco obniżyć koszty tracąc niewiele na jakości, polecam używane przeze mnie żyłkę i plecionkę. Sprawdzone i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...