Jump to content

Kijek ~2,5m 5-25g

tqlis
 Share

Recommended Posts

Koledzy, czy możecie polecić mi kijek (max 300pln) 5-25g (około 2,5m) niekluchowaty? Chodzi o to, aby był w miarę sztywny o szybkiej akcji.

Dodatkowo, czy poniższe kijki są sztywne, czy kluchy?:

1. Robinson Wędka Diplomat Pike Spin 2.40m 8-30g

2. Dragon Millenium Sp CrankBait 2,45m 10-28g

Edited by tqlis

Robinson Diplomat to szybki kij, świetnej jakości. Tylko pytanie co dla Ciebie oznacza "sztywny kij" czy chodzi o pracę i ugięcie? Bo Diplomat przy wyrzucie przynęt w granicy cw radzi sobie świetnie nie wygina się jak kluska. W trakcie holu wiekszej sztuki wchodzi w parabolę wtedy będzie wygięty a nie sztywny. To znacznie ułatwia hol rzecznych ryb czy szczupaków - jest mniej spinek. Z Robinsona w podobnej cenie jest jeszcze City Liner Pike Spin 255cm 9-30g. Ten moim zdaniem jest szybszy i ma szczytową akcje - nie ugina się tak podczas holu.

Chodzi mi o to, aby wędka nie była miękka przy wyrzucie.

Mam zamiar łowić nią szczupaki na wahadło 22g na mazurskich jeziorach oraz sporadycznie okonie na ciąganego robaka na kanale w Rowach.

Będę wdzięczny za dobór kołowrotka do tego kijka City Liner Pike Spin 255cm 9-30g . Jaką wagę wybrać?

Edited by tqlis

W dniu ‎27‎.‎10‎.‎2020 o 10:42, tqlis napisał:

(…) Będę wdzięczny za dobór kołowrotka do tego kijka City Liner Pike Spin 255cm 9-30g . Jaką wagę wybrać?

15 godzin temu, Hubert Kopala napisał:

Ryobi zauber 3000 albo daiwa ninja 3000

… lub nieporównywalnie tańszy, a porównywalnie dobry  Ultris Aqua, sprawdzony nad wodą.

Dziękuję za propozycję.

Czy polecilibyście jakąś dobrą plecionkę albo żyłkę na okonki do 0,33kg i szczupaka do 2kg. Większych raczej nie planuje łowić :) Głównie chodzi o średnicę

Edited by tqlis
dopisek

Nawiń na jedną szpulę dobrą żyłkę co prawda dość drogą, ale niemal niezawodną - na okonie. Na drugą szpulę proponuję również dobrą plecionkę, która w zupełności spełni Twoje potrzeby dotyczące szczupaków.

Jeśli chciałbyś nieco obniżyć koszty tracąc niewiele na jakości, polecam używane przeze mnie żyłkę i plecionkę. Sprawdzone i nie narzekam.