Jump to content

Spławik i grunt - może aliexpress?

Recommended Posts

Witam panów i panie, jestem amatorem wędkarstwa.

Do tego czasu łowiłem na komercynyjnych lub gminnych łowiskach bez potrzeby posiadania karty wędkarskiej, w styczniu zamierzam ją wyrobić i zacząć jeździć w teren.

Przeważnie łowie na spławik i grunt, dwie wędki. Jak mówiłem jestem amatorem to i wędki jakie miałem kupiłem za 3 dychy. Teraz chciałbym złożyć coś ciut lepszego.

Koszt na wędkę ustaliłem sobie po 100 złotych, jak już mówiłem nie jestem jakimś strasznym fanatykiem a pozwolenie i karta to swoje 3 stówki też wyniesie.

Słyszałem o kołowrotku, który niby jest wart ceny i jest zamawiany z chin Yumoshi YB 4000

Niby na spinning ale podobno się nada, do tego 5-6 dyszek za kij, możecie polecić cokolwiek? Wiem, że budżet jest mały, może powinienem pozostać przy starych wędkach, ale denerwuje mnie już podklejanie oczek na żyłkę albo niemożność złożenia wędki... 

Co do połowów, raczej płotki, karasie, sumy afrykańskie i nic lepszego się nie trafiło, także jakaś przeciążalność wędki też nie musi być wielka. 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Edited by hege
edycja linku

Na PZW nie ma ryb chyba że masz w okręgu wody NO KILL PZW to co innego. Proponuję 2 stówy na wędkę z kołowrotkiem bo młynek za 40 dych to krótko mówiąc g**no i to samo można powiedzieć o wędce za te same pieniądze. Ja proponuję taki zestaw 

Moje propozycje to

Kołowrotek

Okuma Carbonite V2 Feeder FD 40-(4000)

Wędka

Mistrall STRATUS METHOD FEEDER 3.00m 60 g

Edited by hege
edycja linków

1 hour ago, Krzusiekdrb said:

Słyszałem o kołowrotku, który niby jest wart ceny i jest zamawiany z chin Yumoshi YB 4000

Zamiast słuchać warto też poczytać. Zobacz ile recenzji od kupujących ma ten kołowrotek. Nie twierdzę że jest do niczego ale można znaleźć produkty z setkami opinii. Jako przykład podaje taki szeroko dostępny model. 

Najpierw czytam opinie negatywne a dopiero później pozytywne.

10 hours ago, Krzusiekdrb said:

Witam panów i panie, jestem amatorem wędkarstwa.

Do tego czasu łowiłem na komercynyjnych lub gminnych łowiskach bez potrzeby posiadania karty wędkarskiej, w styczniu zamierzam ją wyrobić i zacząć jeździć w teren.

Przeważnie łowie na spławik i grunt, dwie wędki. Jak mówiłem jestem amatorem to i wędki jakie miałem kupiłem za 3 dychy. Teraz chciałbym złożyć coś ciut lepszego.

Koszt na wędkę ustaliłem sobie po 100 złotych, jak już mówiłem nie jestem jakimś strasznym fanatykiem a pozwolenie i karta to swoje 3 stówki też wyniesie.

Słyszałem o kołowrotku, który niby jest wart ceny i jest zamawiany z chin Yumoshi YB 4000

Niby na spinning ale podobno się nada, do tego 5-6 dyszek za kij, możecie polecić cokolwiek? Wiem, że budżet jest mały, może powinienem pozostać przy starych wędkach, ale denerwuje mnie już podklejanie oczek na żyłkę albo niemożność złożenia wędki... 

Co do połowów, raczej płotki, karasie, sumy afrykańskie i nic lepszego się nie trafiło, także jakaś przeciążalność wędki też nie musi być wielka. 

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Jeśli chodzi o kołowrotek to kup sobie feederowy z takim dzyndzlem z tyłu (1 klik i masz wolny bieg) np. CARBONITE XP CBF-140a koszt ok. 100 na Polskim Alledrogo. Nie wspieraj chinoli. Ja kupiłem w tym roku kołowrotek tego typu i.... oszalałem :-)

2 godziny temu, Johny Mnemonic napisał:

Jeśli chodzi o kołowrotek to kup sobie feederowy z takim dzyndzlem z tyłu (1 klik i masz wolny bieg) np. CARBONITE XP CBF-140a koszt ok. 100 na Polskim Alledrogo. Nie wspieraj chinoli. Ja kupiłem w tym roku kołowrotek tego typu i.... oszalałem :-

Jak myślisz gdzie ta Okuma za stówkę o której piszesz gdzie została wyprodukowana? W Afganistanie? Nie w Chinach. Prawie cały tani sprzęt wędkarski pochodzi z Chin. Znaczniej rzadziej trafia się Malezja i podobne. Tak poza tym my nie jesteśmy w stanie wesprzeć w jakimkolwiek stopniu takiej potęgi gospodarczej, militarnej itd. jaką są dziś Chiny.

Edited by ryukon1975

1 hour ago, Johny Mnemonic said:

Jeśli chodzi o kołowrotek to kup sobie feederowy z takim dzyndzlem z tyłu (1 klik i masz wolny bieg) np. CARBONITE XP CBF-140a koszt ok. 100 na Polskim Alledrogo. Nie wspieraj chinoli. Ja kupiłem w tym roku kołowrotek tego typu i.... oszalałem :-)

Kupując w Polsce wspierasz dystrybutora który odprowadza podatki i zatrudnia ludzi. Płacisz sporo więcej tylko za to. Dalej wspierasz chińczykow bo oni to produkują.

Dzyndzlem :D

Używam angielsko języcznej strony. Zmień język na angielski i wpisz "float fishing rod" Wątpię żeby ktoś taką już miał ale niektóre mają tysiące pozytywnych opinii. Sami sobie nie wystawili aż tylu ;)

Zwróć uwagę na wagę. 5m wędka około 200g - 240g to coś na co warto spojrzeć. Jakość ocenisz sam kiedy przyjedzie.

Pierwsza z brzegu

Edited by zwykły michał