Skocz do zawartości

Zestaw średniozawansowany do wędkarstwa ogólnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracam do wędkarstwa po 15 latach przerwy. Mam jakieś podstawy i sprzęt z lat dzieciństwa (dwa stare teleskopy i kołowrotki z bazaru). Chcę wrócić do pasji i potrzebuję skompletować nowy zestaw. Planuje łowić spławik/grunt/metoda na małych prywatnych łowiskach trochę na komercji może. Chcę na to przeznaczyć około 250 zł. Trochę więcej na kołowrotek bo wydaje mi się bardziej istotny. Potrzebuje małej podpowiedzi co do długości i ciężaru wyrzutu. Czy długość 3,30-3,60 i wyrzut 120g będzie ok? Nie chce żeby było za sztywno żeby nie mieć dużo spadów na spokojnym wędkowaniu.

zrobiłem jakiś rekonesans i mam parę typów:

- JAXON Zaffira/ Tenesa/ Arcadia (Zaffira mój faworyt https://allegro.pl/oferta/wedka-karpiowa-jaxon-zaffira-carp-3-6m-3-0lbs-new-7501418405 )

- Mikado Intro Carp/ Sasori

- Prologic FRT(trochę za droga),

Kołowrotki:

-Okuma Carbonite XP(Feeder 55 mój faworyt chyba https://allegro.pl/oferta/okuma-carbonite-xp-55-z-wolnym-biegiem-i-zylka-9937859076)

-  Okuma Ceymar

- Jaxon Top Carp/ Red Carp

- Okuma AK Baitfeeder,

Prosiłbym o jakieś opinie na temat tego co opisałem i pomoc w skompletowaniu fajnego zestawu. Podkreślam że to zestaw na 1-2 sezony jak czas pozwoli i pasja wciągnie to a dwa sezonu pójdę półkę wyżej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek to tak:

- Nie istnieje zestaw uniwersalny

Po prostu nie da rady takiego skompletować tak żeby odpowiadał wymaganiom łowienia spławikowego jak i gruntowego. Moim zdaniem powinieneś zdecydować się na jedną metodę, ewentualnie zainwestować w dwie wędki, bo innego wyjścia nie widzę. Jak już się zdecydujesz to użyj funkcji "szukaj" w prawym górnym rogu strony, tam wpisz to co Cię interesuje. Znajdziesz dziesiątki tematów, bo przewijały się już one dziesiątki razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie gruntowe i spławikowe jednym kijem jest ciężkie do pogodzenia, jednak nie jest niemożliwe. Zdecydowanie jednak odradzał bym karpiówkę, zwłaszcza jeśli nie chcesz mieć spadów mniejszych ryb. No chyba, że ten zestaw spławikowy będzie zestawem żywcowym. Do łowienia na spławik i grunt moim zdaniem trzeba celować w feeder. Np Robinson Stinger Feeder 40-90g i 3,9m. To są miekkie i czułe kije, podasz nim spławik, pod rybą będzie pracował a ryba kilka kilogramowa nie będzie mu straszna.

Stinger Feeder

Jeśli chodzi o kołowrotki Okuma robi dobre ale moim zdaniem te które wybrałeś do spławika się kompletnie nie nadają. To wielkie młynki po pół kilo wagi. Trzeba coś mniejszego od czego ręka nie odpadnie. Do tego z płytszą szpulą, żeby linka łatwiej schodziła. Np Robinson Method Master Method Master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...