Jump to content

prosba o poradę (spinning ok 250zł/szczupak/mazury z łódki)


Recommended Posts

Witam (to mój pierwszy post więc z góry sorry jak cos nie zbyt profi). Oglądałem już sporo poradników typu spinning do 250zł na yt ale często są to ogólne porady albo poświęcone konkretnej marce lub lini produktowej stąd pomysł żeby napisać tutaj. Do tej pory używałem wysłużonego już kija Daiwa 240cm (5-25g) ale czas na zmianę tymbardziej, że w łowisku (jezioro mazurskie) pojawiło się w ubiegłym roku sporo więcej szczupaków (2-3kg) ale zdarzają się też i większe 70+, a nawet 80+ kilka pękło oraz na otwartej wodzie o dziwo sporo aktywnego bolenia (kilka ładnych udało się już złowić). Aktywnie łowię głównie z łódki (choć zdarza nie też ze swojego pomostu), coraz częściej na gumy 8-13, a nawet 14/15cm, choć z lekkimi główkami (4-8g) bo większość terenu dość płytka (zatoki i linia brzegowa, górki, blaty 1-2,5m) i porośnięta. Większe płytko chodzące woblery, popery ale i obrotówki (3-4). Reasumując szukam trochę mocniejszego kija min 10-30, choć myślałem też o czymś typu 8-35 lub nawet 12-42. (tata kupuje sobie coś mocnego i dłuższego na bolenie, a lekkie okoniowe 1-8g już mamy).

Myślałem o Dragon Black Rock II ale 2.45 jest tylko 5-25g, mocniejsze typu 10-35 są tylko dłuższe lub krótsze a, na łódkę nie chce nic dłuższego jak 250cm.

Inna opcja to Savage Gear MPP2 2.51 12-35g ale nigdzie nie ma, chyba już nie ma dostępnych w tej gramaturze (a 2.59 też chyba tylko ok 7-25g lub sporo cięższe).

Myślałem też o czymś z DAM ale tam za już duży wybór w tym przedziale cenowym - trochę tańsze YAGI (classic/jig/), czy Nanoflex PRO czy Impulse itd?

Może ktoś coś obiektywnie doradzi - oczywiście mogę jechać do jednego ze sklepów ale w sklepach różnie bywa (bez urazy) odnośnie tego co chce się zaoferować vs sprzedać, a co jest dostępne od ręki itp :) 

Prośba o pomoc lub może jeszcze jakiś test danej propozycji przy okazji choć sporo googlowałem i nic konkretnego jeszcze nie znalazłem.

Z góry dzięki!

Tomek

Link to comment
Share on other sites

KONGER Troker Spin H masz do wyboru kilka długości, które będą pasowały do Twoich potrzeb. Wędzisko niemal niezniszczalne, choć ciut tańsze niż Twój budżet.

Ps

Jeśli zainteresowało by Cię, mam takie na zbyciu ( 228 cm, jeden raz nad wodą), za ciężkie dla mojej Pani. 100.- wraz z wysyłką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...