Jump to content

Jak zastąpić krętlik z agrafką


m4ko
 Share

Recommended Posts

Witam kolegów. Jutro planuję wybrać się na ryby ale ostatnim razem zerwał mi się zestaw i nie mam krętlika z agrafką  (zestaw do odległościówki). Co mogę z tym zrobić? Jutro na wejście do sklepu nie ma szans bo miejscowy nie jest otwarty. Teoretycznie mógłbym zgnieść oczko spławika ale nie sądzę żeby to było dobre rozwiązanie. Ewentualnie mogę na ten jeden wypad zrobić zestaw ze stoperkiem gumowym bo nie zamierzam łowić bardzo wysoko. Co byście zrobili na moim miejscu? Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Upił się i rozpaczał, że nie mam krętlika z agrafką.

No chłopie ogarnij się. Sam masz już rozwiązania, oprócz tego, w którym niszczysz spławik. No i jeśli grunt nie jest zbyt wielki to istnieją spławiki nieprzelotowe, a nawet przelotowy można zamontować dwupunktowo.

Link to comment
Share on other sites

Krętlik z agrafką jest przydatny kiedy chcesz wymienić spławik bez zdejmowania obciążenia. Nie ma innego zastosowania. Zakładam, że żyłkę główną przewlekasz przez krętlik a spławik jest przypięty agrafką.

Sam krętlik pomiędzy przyponem a żyłką główną eliminuje skręcanie przyponu w trakcie ściągania zestawu. Najbardziej widoczne przy łowieniu na białe robaki.

Edited by zwykły michał
Spacja
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...