Jump to content

Wymagania do wędkowania

Charles Kapista
 Share

Recommended Posts

Witam, zaczynam swoją przygodę z wędkowaniem i mam pytanie. Czy mając kartę wędkarską zdaną w moim regionie (Oświęcim) i posiadając zezwolenie na odpowiednie jezioro i rodzaj połowu z tej strony mogę bezproblemowo wędkować? (Jadę na wakacje i chcę powędkować)

Edited by wind
edycja linku

Co się dzieje z egzaminami, że ludzie nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach, które są w ustawie o rybactwie śródlądowym, a którą powinni znać niemal na pamięć, przynajmniej w zakresie wędkarstwa?

Karta Wędkarska jest wydawana przez starostwo i jest ważna w całym kraju.

Łowiąc w jakiejś wodzie musisz sam się dowiedzieć do kogo należy, opłacić licencję i zapoznać się z zasadami połowu na tej wodzie, dla własnego dobra, aby w czasie kontroli nie zostać potraktowanym jako kłusol.

Nie wiem co wyświetla zalinkowana strona, wczytuje się strona główna. Nie ma różnicy czy opłacisz licencję w jakimś Kole PZW, u dzierżawcy, spółki rybackiej, czy drogą elektroniczną o ile obejmuje ta licencja na pewno to jezioro i technikę połowu. Nie zapomnij jedynie wydrukować potwierdzenia opłaty.

Teraz, Docio napisał:

Co się dzieje z egzaminami, że ludzie nie wiedzą o tak podstawowych rzeczach, które są w ustawie o rybactwie śródlądowym, a którą powinni znać niemal na pamięć, przynajmniej w zakresie wędkarstwa?

Karta Wędkarska jest wydawana przez starostwo i jest ważna w całym kraju.

Łowiąc w jakiejś wodzie musisz sam się dowiedzieć do kogo należy, opłacić licencję i zapoznać się z zasadami połowu na tej wodzie, dla własnego dobra, aby w czasie kontroli nie zostać potraktowanym jako kłusol.

Nie wiem co wyświetla zalinkowana strona, wczytuje się strona główna. Nie ma różnicy czy opłacisz licencję w jakimś Kole PZW, u dzierżawcy, spółki rybackiej, czy drogą elektroniczną o ile obejmuje ta licencja na pewno to jezioro i technikę połowu. Nie zapomnij jedynie wydrukować potwierdzenia opłaty.

Dziękuję, kolega wprowadził mnie w stan niepewności bo powiedział że karta wędkarska nie jest ważna na cały kraj.

PS. Dopiero się uczę i w przyszłym tygodniu przystępuję do egzaminu