Jump to content

Sum 32 kg


mirek19
 Share

Recommended Posts

Witam:D, przy stole wigilijnym rozmawiałem z moim szwagrem, powiedział mi że złowił suma 158cm/32kg, mówił że złapał go na haczyku 4 i to jeszcze na Jezioraku! Myślicie panowie że wypił kapkę za dużo czy mówił prawdę? Nigdy nie polowałem na suma jednak haczyk 4 wydaje mi się że nie wytrzymałby z taką bestią. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od samego haczyka oraz niedopowiedzenia. Haczyk 4 to mógł być 4/0, gruby i kuty a nie druciak skoro nastawiał się na suma.

W sumie brak mnóstwa informacji jednak jest to możliwe. Znam osobiście gościa, który na haki 18-20 z jedną pinką łowi 2 kg leszcze. Osobiście na haki 16-18 z jednym białym łowiłem 30+ cm płocie.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, zwykły michał napisał:

Przy takiej ilości informacji można tylko napisać, że historia zna przypadki łowienia dużych ryb na sprzęt z pozoru za słaby.

I to mocno za słaby. Kolega łowił na zestaw okoniowy i zaciął sandacza, tak ok 80 cm. Sandacz prowadzał go tak ze 200 m w dół i górę rzeki. Po godzinie kolega padł z wyczerpania a sandałek zerwał przynętę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Złowiłem suma 15 kg na niewielkiej w sumie i mocno zarośniętej rzece. Kij był mocny feeder o cw 150 g. Hak też konkretny mocna kuta czwórka z grubego materiału. Najsłabsza była żyłka o wytrzymałości 7,5 kg. Pomimo słabego w sumie sprzętu który określał najsłabszy element jak i bardzo trudnych warunków udało się. Przesądziło szczęście czy jakby ktoś powiedział zbieg przypadków. Zaś tak naprawdę przesądził fakt że zaciąłem go w jego stałym "legowisku" i on po prostu nie chciał daleko odpływać tylko trzymał się swojego bezpiecznego jak mu się wydawało miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...