Jump to content

Czy na wędkę do method feeder można łowić na feeder klasyczny ?


Sondey
 Share

Recommended Posts

Można :) To tylko marketing albo podgatunek wędzisk z drgającą szczytówką. Sposób sygnalizacji jest taki sam i nic nie stoi na przeszkodzie. Metoda została stworzona do łowienia karpi w wannach ale równie dobrze można łowić mniejsze ryby i będzie potrzebna delikatna szczytówka.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, zwykły michał napisał:

. Metoda została stworzona do łowienia karpi w wannach ale równie dobrze można łowić mniejsze ryby i będzie potrzebna delikatna szczytówka.

Ciekawa teoria widziałem coś w podobie "kiwaka" czy drgającej szczytówki na wędziskach ...bambusowych ze 30 lat temu, do łowienia na niewielkim uciągu np. leszczy z gruntu.... Marketingowcy wypatrzyli patenty samodziełki i zrobili z tego dwa pierdyliony typów  wędzisk  :P

Link to comment
Share on other sites

Czytałem gdzieś że od takiej metody sygnalizacji wywodzą się współczesne wędziska. Pewnie powstała niezależnie w kilku miejscach ale spopularyzowali Anglicy. 

Próbowałem coś znaleźć na poparcie mojej pamięci i znalazłem że już w latach 60-tych ktoś widział metodę sygnalizacji podobnej do tej którą opisujesz. Wędkarz który tak łowił miał nauczyć się od ojca :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...