Skocz do zawartości

Plecionka na przypon do metody


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza sprawa to nie będzie metchod feeder bo będzie tam przypon z plecionki . Druga po co taka gruba plecionka ? Będzie miała ona wytrzymałość mniej więcej 25 lbs a żyłka 0,30 ma wytrzymałość 14 - 17 lbs. Poza tym jeżeli łowisz na feeder to przypon będzie przewyższał mocą wędzisko . Ja łowiąc karpie 5-6 kilo i mniejsze używałem plecionki 0,12 mm i żyłki 0,30 mm  .I holowałem bez problemów gdyby nie to że używałem małych przynęt i haków mógłbym holować siłowo bez większego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Metoda'' klasyczna'' opiera się na żyłkach. Pierwsza sprawa to taka że do metody nie ma potrzeb stosowania plecionki. Druga to taka że metoda opiera się na samo podcięciu ryby a do tego jest właśnie potrzebny przypon który będzie sztywny a plecionka jest miękka więc się nie nadaje. Chyba było coś jeszcze w regulaminach na zawodach ale tej informacji nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mikolaj łódzki said:

Pierwsza sprawa to taka że do metody nie ma potrzeb stosowania plecionki.

Można stosować przypon strzałowy i do tego jest ta plecionka. Na pewno nie nadaje się do wiązania haczyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, zwykły michał napisał:

Można stosować przypon strzałowy i do tego jest ta plecionka. Na pewno nie nadaje się do wiązania haczyków. 

O tym że plecionka nie jest potrzebna pisałem w kontekście własnie haczyków osobiście nie podważam zasadności stosowania plecionki w przypanie strzałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 13:13, mikolaj łódzki napisał:

Pierwsza sprawa to nie będzie metchod feeder bo będzie tam przypon z plecionki . 

 

4 godziny temu, mikolaj łódzki napisał:

Pierwsza sprawa to taka że do metody nie ma potrzeb stosowania plecionki. 

Wiem, że się trochę czepiam ;) Jest subtelna różnica między pierwszym, a drugim zdaniem.

Jeżeli mamy się trzymać kanonów, to ideą method feeder jest utrzymanie przynęty na górce z przynęty. Żyłka/fluorocarbon szczególnie w grubszych przyponach może powodować, że przynęta będzie odskakiwać (sprężystość linki) - choć na krótkim przyponie nie ma to dla mnie większego znaczenia.

1 godzinę temu, zwykły michał napisał:

Na pewno nie nadaje się do wiązania haczyków. 

Z lenistwa kupuję gotowe przypony z... plecionki. Czasami wiążę sam węzłem bez węzła. Działa wyśmienicie :)

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Ubertroll said:

Z lenistwa kupuję gotowe przypony z... plecionki. Czasami wiążę sam węzłem bez węzła. Działa wyśmienicie :)

A to się rozpędziłem. Nie łowię zwierząt hodowlanych a wypowiadam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wiąże przypony z plecionki. Jak pisałem o tym że plecionka nie nadaje się na przypony do metchody to miałem na myśli "klasyczną" metodę czyli żyłkę główną pokroju 0.24 , 0.22 wtedy plecionka musiała by być grubości 0.08 lub cieńsza. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić zawiązanie czegoś takiego I działanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...