Jump to content

Czy podkład pod plecionkę jest potrzebny?


lilcichy
 Share

Recommended Posts

Wszystko zależy od tego ile masz tej plecionki i jaka jest pojemność szpuli. Jeśli nawiniesz plecionkę na kołowrotek i szpula jest poprawnie wypełniona plecionką 1-2 mm poniżej rantu to podkład nie jest potrzebny. jeśli zaś nawiniesz plecionkę a szpula jest wypełniona nieprawidłowo czyli plecionki jest za mało potrzebny jest podkład.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ryukon1975 napisał:

jeśli zaś nawiniesz plecionkę a szpula jest wypełniona nieprawidłowo czyli plecionki jest za mało potrzebny jest podkład.

 Albo większa szpula z plecionką.

Mam wrażenie, że nie chodzi tu o wypełnienie szpuli. Sposób postawienia pytania sugeruje, że Kolega nie dowierza jakiemuś mitowi, iż pod plecionkę konieczny jest podkład z żyłki bo: i tu jakieś teorie jak np, że się ślizga albo rozwiązuje. I słusznie ma wątpliwości. Większość rozterek eliminuje stosowanie odpowiednich węzłów dedykowanych plecionkom lub danej plecionce, gdyż, jak wiadomo, plecionka plecionce nierówna.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe i takie rzeczy. Wokół w sumie prostych spraw jak nawinięcie plecionki wije się i krąży mnóstwo mitów i legend. Wspomniane "ślizganie" się po szpuli czy nawijanie plecionki na mokro. Zawsze nawijam plecionkę normalnie bez żadnych czarów i nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Oczywiście przed nawinięciem wiążę plecionkę do szpuli ale takie rzeczy to podstawy. Każdy w pierwszej książce dotyczącej początków wędkarstwa powinien zobaczyć sposób czy sposoby takiego wiązania. Inna sprawa że odnoszę coraz częściej wrażenie że czytanie i chęć poznania w ten sposób podstaw i nie tylko podstaw wędkarstwa jest dla wielu osób "niedostępne" i obce. :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, ryukon1975 napisał:

. Inna sprawa że odnoszę coraz częściej wrażenie że czytanie i chęć poznania w ten sposób podstaw i nie tylko podstaw wędkarstwa jest dla wielu osób "niedostępne" i obce. :)

Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy polecam uparcie antyczne lektury bo co prawda od czasu leszczyny klejonki i bambusu technika trochę poszła na przód ale zwyczaje ryb zdecydowanie nie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...