Jump to content

Czy podkład pod plecionkę jest potrzebny?


lilcichy
 Share

Recommended Posts

Wszystko zależy od tego ile masz tej plecionki i jaka jest pojemność szpuli. Jeśli nawiniesz plecionkę na kołowrotek i szpula jest poprawnie wypełniona plecionką 1-2 mm poniżej rantu to podkład nie jest potrzebny. jeśli zaś nawiniesz plecionkę a szpula jest wypełniona nieprawidłowo czyli plecionki jest za mało potrzebny jest podkład.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, ryukon1975 napisał:

jeśli zaś nawiniesz plecionkę a szpula jest wypełniona nieprawidłowo czyli plecionki jest za mało potrzebny jest podkład.

 Albo większa szpula z plecionką.

Mam wrażenie, że nie chodzi tu o wypełnienie szpuli. Sposób postawienia pytania sugeruje, że Kolega nie dowierza jakiemuś mitowi, iż pod plecionkę konieczny jest podkład z żyłki bo: i tu jakieś teorie jak np, że się ślizga albo rozwiązuje. I słusznie ma wątpliwości. Większość rozterek eliminuje stosowanie odpowiednich węzłów dedykowanych plecionkom lub danej plecionce, gdyż, jak wiadomo, plecionka plecionce nierówna.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe i takie rzeczy. Wokół w sumie prostych spraw jak nawinięcie plecionki wije się i krąży mnóstwo mitów i legend. Wspomniane "ślizganie" się po szpuli czy nawijanie plecionki na mokro. Zawsze nawijam plecionkę normalnie bez żadnych czarów i nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Oczywiście przed nawinięciem wiążę plecionkę do szpuli ale takie rzeczy to podstawy. Każdy w pierwszej książce dotyczącej początków wędkarstwa powinien zobaczyć sposób czy sposoby takiego wiązania. Inna sprawa że odnoszę coraz częściej wrażenie że czytanie i chęć poznania w ten sposób podstaw i nie tylko podstaw wędkarstwa jest dla wielu osób "niedostępne" i obce. :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, ryukon1975 napisał:

. Inna sprawa że odnoszę coraz częściej wrażenie że czytanie i chęć poznania w ten sposób podstaw i nie tylko podstaw wędkarstwa jest dla wielu osób "niedostępne" i obce. :)

Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy polecam uparcie antyczne lektury bo co prawda od czasu leszczyny klejonki i bambusu technika trochę poszła na przód ale zwyczaje ryb zdecydowanie nie :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...