Jump to content

Kołowrotek mikado nexton czy carp zoom pirate carp, który lepszy?


Recommended Posts

Cześć

Dzisiaj przychodzę z pewnym problemem, a mianowicie jestem przed zakupem kołowrotka i upatrzyłem sobie pewne dwa gagadki, którymi są mikado nexton i carp zoom pirate carp, który według was sprawdzi się lepiej na dużego karpia?

Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

No cóż jest to wybór między katarem a kaszlem. Niestety w półce cenowej poniżej 100 zł jest tylko jeden kołowrotek z niskim przełożeniem. Był to spro Defender. Ma bardzo niskie przełożenie ale jest całkowicie plastykowy nawet szpula główna również nie ma wolnego biegu q to dobrze wpłynie na jego trwałość oraz ma jedno łożysko kulkowe co też jest plusem. 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Oliwier2306 napisał:

który według was sprawdzi się lepiej na dużego karpia?

Żaden. Są to kołowrotki tanie kiepskiej jakości. Do tego małe. Typowy kołowrotek karpiowy waży 700 g i więcej a te niewiele ponad połowę tego. Zupełnie nie ta wielkość biorąc pod uwagę naprawdę duże ryby. Zestaw należy złożyć z elementów które do siebie psują i będą współpracować, niestety nic nie napisałeś na temat wędziska do którego ma on być przeznaczony.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

No cóż Udający karpiowy. Prawie karpiowy . Ja mam ceymary magą być da się na nie łowić. Mają dobry hamulec , głęboką szpule która pozwoli na długi hol , no ale mają wady przełożenie 1:4.8 , głęboką i niską szpule, która utrudnia dalekie rzuty. Uważam osobiscie że ceymar ale w rozmiarze 55 jest dobrą opcją na początek. Te 5 lat da ci się odnaleźć w świecie karpii. Zobaczysz czy kołowrotki z wolnym biegiem ci na pewno odpowiadają. Np. ja teraz wiem, że wolę kołowrotki z wyższa szpulą. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...