Skocz do zawartości

Potrzebuje porad odnośnie zakupu wędziska i kołowrotków


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro planujesz takie zakupy to chyba rozejrzałeś się i orientujesz się w cenach. Nikt nic Ci tu nic nie doradzi. W tych pieniądzach co nie wybierzesz to będzie najniższy sort. Tu dobrego się nie szuka tylko rzeczy które przetrwają przy pomyślnych wiatrach i rzadkim używaniu 2-3 miesiące. Niestety ale takie dziś mamy ceny sprzętu wędkarskiego i nie tylko sprzętu. Informacje przykre ale nic innego w miarę rozsądnego nie wymyślę.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie widziałem ceny tyle że nie chce też kupywać drogich rzeczy bo moge je nadzwyczajnie rozwlalić bo jestem początkującym wędkarzem. A tak z ciekawości bo większość rzeczy kupywałem od Jaxona i mam tu też pytanie jakie firmy polecacie nawet w tych niskich cenach. Ponadto z twoim stwierdzeniem że te tańsze rzeczy przetrwają sie nie zgodze bo miałem kołowrotek od rumpola teraz około 20 zł kupiłem go kilka lat temu i działał przez okolo 4/3 lata. Rozglądałem sie po różnych stronach i mam też pewne pytanie z jakich sklepów na necie mam kupować te rzeczy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepów jest mnóstwo. Kupować należy z głową niekoniecznie w jednym sklepie. Wybieram dany sprzęt i kupuję tam gdzie jest tanio. Zaś różnice w cenie pomiędzy sprzedawcami potrafią być naprawdę ogromne. Czasem po wybraniu kija czy kołowrotka naprawdę warto poświęcić chwilę i się rozejrzeć w internecie.

Przy zakupie większej ilości rzeczy warto kupić w jednym większym sklepie żeby nie płacić kilka razy za przesyłkę. Przykład na zdjęciu niżej wszystko kupione tu a jako że cena przekroczyła 300 PLN kurier gratis.

DSCF7722.JPG.3d3f7ff5b10a530c0048cd2e48c76ea3.JPG

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być kołowrotek do karpiówki z prawdziwego zdarzenia to jest on stanowczo za mały.

Co do zestawu spinningowego trudno mi się wypowiadać dlatego że nie wiem co chcesz nim łowić i na jakich łowiskach. Kołowrotek jednak też wybrałeś malutki rozmiar 2000 waga 200 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie ogólnie karpiówka to tak średnio określa chodzi o to że mam staw 25 x 25 i tam łowie prawie zawsze bardzo bardzo rzadko jade na inne łowiska. Tam łowię głównie karpie i wędka też karpiówka lecz sama metoda to bardziej spławik waggler. A odnośnie spiningu to powiem tak średnie duże szczupaki gdzieś koło 1/3 kilo i kilowe około sandacze niezaduże. Też nie chcę brać jakiś potworów kołowrotków bo po prostu nie są mi potrzebnę przynajmniej tak myślę na niewielkim stawie.

 

Też mam dotakowe pytanie bo zobaczyłem na tej stronce co mi dałeś spiningówki ale travel i teraz mnie ciekawi czy one nie są gorsze od zwykłych pod zwględem sam nie wiem czego, czym one się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod spławik kołowrotek tej wielkości by mógł być ale po co Ci do metody spławikowej kołowrotek z wolnym biegiem? Wybierz zwykły z przednim hamulcem, wolny bieg to rzecz która najczęściej się psuje w tanich kołowrotkach.

Jeśli chodzi o spinning to kołowrotek nie musi być ogromny ale żeby spełniał podstawowe standardy. Szukałbym czegoś o masie około 280 g do spinningu cw 25 g.

Kije travel różnią się od standardowych tym że nie składają się z dwóch części tylko zazwyczaj z czterech. Większa ilość łączeń zakłóca pracę wędziska. Dlatego większość wędkarzy wybiera tradycyjne dwuskładowe spinningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na Allegro, zawęź wyszukiwanie do cen 60-70 pln i ustaw sortowanie na "popularność największa". Wybierz jakąś polską dystrybucję (Jaxon, Mikado, Konger, Mistrall), bo w razie awarii jest szansa na szybką naprawę gwarancyjną. Rozmiar 3000-4000.

To samo zrobiłbym z wedziskiem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie Ryukona, ale mam ambiwalentny stosunek do sprzętu MIKADO, kilkakrotnie podchodziłem do tej firmy i tyleż razy zawiodłem się. Ponieważ wyłącznie spinninguję, wypowiem się tylko w tym zakresie.
Z tego co piszesz miałeś już kontakt ze sprzętem JAXON i nastawiasz się na szczupaki i sandacze, wobec tego zaproponuję ci zestaw:
- wędzisko nieco dłuższe niż proponowane przez Ciebie, ale pozwoli Ci na łowienie zarówno z brzegu, jak i łódki;
kołowrotek znacznie droższy od Twojej propozycji, ale niezawodny, nieco tańszy ale i z niższej półki kołowrotek, a uwierz mi, na kołowrotku nie ma co oszczędzać;
- plecionka
- przypon
Ceny przekraczające Twój budżet, ale nastawianie się na "taniznę" grozi przykrymi konsekwencjami. Wędkuję od 60-ciu lat, a spinninguję od 30-tu, przeszło przez moje ręce spora liczba sprzętu, więc możesz zaufać mojemu doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli brac kołowrotek to z jakiej firmy ? bo zastaniawiam sie własnie nad twoimi propozycjami ale sproboje cos jeszce poszukać

 

W dniu 12.07.2022 o 06:58, Alexspin napisał:

Popieram zdanie Ryukona, ale mam ambiwalentny stosunek do sprzętu MIKADO, kilkakrotnie podchodziłem do tej firmy i tyleż razy zawiodłem się. Ponieważ wyłącznie spinninguję, wypowiem się tylko w tym zakresie.
Z tego co piszesz miałeś już kontakt ze sprzętem JAXON i nastawiasz się na szczupaki i sandacze, wobec tego zaproponuję ci zestaw:
- wędzisko nieco dłuższe niż proponowane przez Ciebie, ale pozwoli Ci na łowienie zarówno z brzegu, jak i łódki;
kołowrotek znacznie droższy od Twojej propozycji, ale niezawodny, nieco tańszy ale i z niższej półki kołowrotek, a uwierz mi, na kołowrotku nie ma co oszczędzać;
- plecionka
- przypon
Ceny przekraczające Twój budżet, ale nastawianie się na "taniznę" grozi przykrymi konsekwencjami. Wędkuję od 60-ciu lat, a spinninguję od 30-tu, przeszło przez moje ręce spora liczba sprzętu, więc możesz zaufać mojemu doświadczeniu.

A coś takiego np ? od jaxona bo tak jak mowie nie chcę brać jakis drogich rzeczy bo dopiero co zaczynam ze spiningiem

 

image.png.6db7fc9d1200ba6fabf8d37cfc824c41.png

Edytowane przez ShisuiToZiomal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołowrotkami JAXON-a radziłbym ostrożność, bo są/były bardzo dobre, ale jest/był tragiczny złom. Jeśli już to Serinus.
Z tanich kołowrotków mogę z czystym sumieniem polecić Black Rock lub Utris Aqua. Obydwa przetestowane, mimo niskiej ceny zdają egzamin bez problemów. Ten pierwszy sprawia wrażenie jakby był specjalnie stworzony do zestawu z Black Rock 5-25/245.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...