Jump to content

Recommended Posts

Witam przychodzę z zapytaniem, gdyż dnia 29.07 wybieram się na dwutygodniową wycieczkę nad nasz piękny Bałtyk i jak to wędkarz chciałbym i tam kija zamoczyć. I teraz jest sprawa taka kijek jaki posiadam to Shimano catana ex spinning cw14-40 2,7 m a kołowrotek dam Quick 2 4000, jest to zestaw do łowienia typowo śródlądowo, ale sumienie nie dało by mi spokoju gdybym go ze sobą na ta wycieczkę nie zabrał, i teraz takie pytanie jakie przynęty na ten Bałtyk pod jakąś belone flądry śledzie czy te pomarańczowe garbuski albo jakieś inne drapieżne ryby na spinna, jakieś błystki obrotowe? Obrotowki a może standardowo silikon jakiś tylko jaki? , kolejną sprawą jest to czy jest sens męczyć się z plaży? Czy próbować swoich sił w porcie gdzie woda nie ukrywając jest od razu głębsza, bo jednak mój kijek nie jest typowo morski i nie ma odpowiedniej długości, uprzedzając wiem ze słona woda niesie korozję więc wędką i kołowrotek będą czyszczone po każdym powrocie z wedkowania, to tak w woli nieścisłości które może ten mój post spowodować. Ostatnim moim pytaniem jest gdzie są podane jakieś wymiary i okresy ochronne ryb, bo na stronie ochrony wybrzeża Jastarnia nic takiego nie ma, czy mógł by ktoś podlinkować jak znajdzie, z góry dziękuję za przeczytanie tych moich wypocin i próbę odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Nie spininguję ale jeśli ,to próbowałbym w portach, sztuczne raczki, krewetki itp. "na szuranego" po dnie. Możesz próbować połowić śledzi z falochronu. Na belonę czy łososia raczej bym nie liczył, o tej porze roku są dalej od brzegu.

 

Link to comment
Share on other sites

Co do spinningu to nie mam doświadczenia w morzu. Jutro się wybieram z ul. od rana na molo. Co do odpornosci sprzętu to wystarczy ,że będziesz płukał i będzie dobrze. Jeżeli chodzi o ryby to poczytaj o tym gdzie i kiedy. A najważniejszym czynikiem jest pogoda i fala (ważna też jest jej stałość). Jeżeli masz ją wysoką ryby spodziewaj się bardzo daleko od brzegu albo w bezpiecznych miejscach (porty np.).  Jeżeli chodzi o przynęty to co napisał wind . Plus blaszki i może jakieś sabiki (oczywiście w wersji dopasowanej do Polskiego prawa ).

Wymiarów ryb szukaj tam gdzie pozwolenia na łowienie w morzu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...