Jump to content

Recommended Posts

Witam przychodzę z zapytaniem, gdyż dnia 29.07 wybieram się na dwutygodniową wycieczkę nad nasz piękny Bałtyk i jak to wędkarz chciałbym i tam kija zamoczyć. I teraz jest sprawa taka kijek jaki posiadam to Shimano catana ex spinning cw14-40 2,7 m a kołowrotek dam Quick 2 4000, jest to zestaw do łowienia typowo śródlądowo, ale sumienie nie dało by mi spokoju gdybym go ze sobą na ta wycieczkę nie zabrał, i teraz takie pytanie jakie przynęty na ten Bałtyk pod jakąś belone flądry śledzie czy te pomarańczowe garbuski albo jakieś inne drapieżne ryby na spinna, jakieś błystki obrotowe? Obrotowki a może standardowo silikon jakiś tylko jaki? , kolejną sprawą jest to czy jest sens męczyć się z plaży? Czy próbować swoich sił w porcie gdzie woda nie ukrywając jest od razu głębsza, bo jednak mój kijek nie jest typowo morski i nie ma odpowiedniej długości, uprzedzając wiem ze słona woda niesie korozję więc wędką i kołowrotek będą czyszczone po każdym powrocie z wedkowania, to tak w woli nieścisłości które może ten mój post spowodować. Ostatnim moim pytaniem jest gdzie są podane jakieś wymiary i okresy ochronne ryb, bo na stronie ochrony wybrzeża Jastarnia nic takiego nie ma, czy mógł by ktoś podlinkować jak znajdzie, z góry dziękuję za przeczytanie tych moich wypocin i próbę odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Nie spininguję ale jeśli ,to próbowałbym w portach, sztuczne raczki, krewetki itp. "na szuranego" po dnie. Możesz próbować połowić śledzi z falochronu. Na belonę czy łososia raczej bym nie liczył, o tej porze roku są dalej od brzegu.

 

Link to comment
Share on other sites

Co do spinningu to nie mam doświadczenia w morzu. Jutro się wybieram z ul. od rana na molo. Co do odpornosci sprzętu to wystarczy ,że będziesz płukał i będzie dobrze. Jeżeli chodzi o ryby to poczytaj o tym gdzie i kiedy. A najważniejszym czynikiem jest pogoda i fala (ważna też jest jej stałość). Jeżeli masz ją wysoką ryby spodziewaj się bardzo daleko od brzegu albo w bezpiecznych miejscach (porty np.).  Jeżeli chodzi o przynęty to co napisał wind . Plus blaszki i może jakieś sabiki (oczywiście w wersji dopasowanej do Polskiego prawa ).

Wymiarów ryb szukaj tam gdzie pozwolenia na łowienie w morzu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...