Skocz do zawartości

Nowy staw - co to za ryby


Grzegorz Nikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to moj pierwszy post to jeszcze raz witam Wszystkich.

Dwa lata temu wykopałem staw 45x10 m w osi głębokość 3-3,5m. Staw napełnia się woda gruntową, z drenażu i z biologicznej oczyszczalni, która na razie jest mało wykorzystywana.

Stawu specjalnie nie zarybialem i nie karmie ryb. Dziś rano postanowiłem sprawdzić czy staw nadaje się do rekreacyjnego wędkowania. Po godzinie miałem 10szt. ryb jak na zdjęciu. Łowiłem na ciasto z kaszy manny. 

Jedna jest jakaś żółta, te dwie małe to może plotki a reszta jak ta pierwsza tylko bez żółtego odcienia.

Ryby wpuściłem spwrotem do stawu i teraz mam pytanie, co tam u mnie w stawie żyje i ew. co jeszcze wpuścić.

IMG_20220803_131020.jpg

Edytowane przez Grzegorz Nikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ilość łusek w lini na bocznej karaś srebrzysty ( chiński ma tyle samo )ma 28-32 łusek w lini bocznej  a karaś pospolity ma 31-55. Szczególnie kiedy będziesz łowił zwróć uwagę na ryby jak ta 2 od prawej. Jeżeli będzie ich dużo oznacza to że masz karasie pospolite ewentualnie chińskie jeżeli mało to karasie srebrzyste. Hybrydy karasia srebrzystego zdarzają się rzadko przez jego rozmnażanie ginogenezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...