Skocz do zawartości

Kołowrotek firmy "Shark"


kamilos_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po kiju, mam zapytanie czy ktoś z was spotkał sie z firmą "Shark" ? Podobno jest to jakiś odłam firmy narzędziowej "Black tools" ale z tego co udało mi się wyszperać produkują również sprzęt i akcesoria wędkarskie :o . A teraz do sedna, wczoraj stałem sie szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem kołowrotka owej firmy "Inspiration 3000". Czy ktoś miał już z tym sprzątem styczność? Czy ktoś miał jakikolwiek kontakt ze sprzętem/akcesoriami w/w firmy?

Parametry podane na opakowaniu:

-12+1 łożysk

-Przełozenia 5.2:1

-Wagi takowego nie widze nigdzie aczkolwiek dosyć ciężki metalowy

-Jakaś gratisowa plastikowa szpula

-Wolny bieg jak się nie myle

Bede wdzięczny za wszystkie opinie bo nie mam pojecia czy testować go czy poprostu komuś bedzie mógł się bardziej przydać.

Pozdrawiam i życze wszystkim szybkiego słonka i udanych połowów ;)

post-848-0-96547000-1356648704_thumb.jpg

post-848-0-80703600-1356648712_thumb.jpg

post-848-0-94069000-1356648717_thumb.jpg

post-848-0-56664000-1356648724_thumb.jpg

post-848-0-44828500-1356648728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie znam ale zdjęcia zrobiłeś bardzo dobre. :)

Widać, że miał to być kołowrotek gruntowy w stylu karpiowym, ale coś im nie wyszło. :) To coś to ilość łożysk, które tak naprawdę w wiekszości są zbędne, oraz fatalne przełożenie, świadczące o słabszym mechaniźmie. A teraz to co widać, choć tylko Ty możesz to sprawdzić.. :)

Hamulec z przodu, to hamulec główny z mechanizmem w pokrętle i tarczkami w szpuli. Hamulec z tyłu, to hamulec wolnego biegu. Pałąk w tylnej części to dźwignia natychmiastowego zwolnienia/załączenia hamulca głównego. Dynks za szpulą pod spodem, to blokada biegu wstecznego. No i możliwość obustronnego mocowania korbki, albo to bardzo udana atrapa.

Skoro to kołowrotek gruntowy, to jego waga ma bardzo małe znaczenie. Tych wędzisk nie trzyma się w ręku. :)

Piszesz, że cały jest metalowy. To dobry znak i wielce prawdopodobne, ze kołowrotek ten może posłużyć przez długie lata a na pewno gniazda łożysk nie wygniotą się szybko przez co długo poczeka się na luzy.

Kołowrotek może mieć zastosowanie w typowych połowach ciężkiej gruntówki jak i zywcówki. Zdecydowanie nie będzie wykorzystany przy feederze, spławikówce jak i spinningu choć w tych dwóch ostatnich jego waga może wykończyć rękę.

Im dłużej go oglądam to mam dziwne wrażenie, że projektanci zapatrzyli się na Robinsona i Okumę. Sprawia wrażenie solidnej maszyny a i elegancji mu nie brakuje choć, może to wina ujęcia, mam wrażenie, że ma przełamane wrzeciono, bo nie trzyma linii z korpusem. :)

Niewątpliwie jest to wyrób "małych żółtych rączek" a to znaczy, że może to być wszystko. Od garażowego składania podzespołów do inaczej malowanego markowego wyrobu z tej samej taśmy co ABU, Shimano czy jakikolwiek inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to nawet kojarzone do połowu boleni na cienkie i długie wahadła do 10g, które w "warkoczu" muszą niemal lecieć aby zainteresować rybkę. W tym przypadku, trudno mi się odnieść realnie, ale średnica szpuli jest dość mała jak na szybkie zwijanie. Tak jakby jedno przeczyło drugiemu. Nie jest to też szpula long-cast, czyli kręciołek zrobiony nie z myślą o naprawdę dalekich rzutach. To tak jakby ktoś mechanizm i łożyska kołowrotka spinningowego postanowił wzbogacić w mechanizmy dobrego kołowrotka gruntowego. :) 

Nie ma się co za bardzo przejmować, nikt nie zmusza by kręcić korbką "na wariata" ale trzeba się liczyć, że szybkie mechanizmy są słabsze, mniej wytrzymalsze, a tym samym jakaś ciężka gruntówka odpada. Niemniej coś z obciążeniem do 60g może spowodować iż będziesz zadowolony przez długie lata, zwłaszcza łowiąc na wodzie stojącej lub o minimalnym uciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć kolego

zgadzam sie w stu procentach z tym co opisał Pan Docio. Według mnie jest to jakaś himera kołowrotka spiningowego i karpiowego. Przełozenie spiningowe, wielkość szpuli również ( nie widziałem nigdy szpuli plastikowej o ktorej napisałeś ) na karpie wielkość szpuli jest zdecydowanie pojemniejsza, jednak hamulec wolnego biegu mówi nam że to pseudo-karpiowy kołowrotek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...