Skocz do zawartości

Wasz patent na dociążenie dużych


CaCara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać o wasze patenty na dociążenie dużych gum które są zbrojone za pomocą wkrętek i systemików. Ja wymyśliłem cos takiego jak na zdjęciach ale na pewno są lepsze rozwiązania bo McPike 18cm podczas opadu obraca się wokół własnej osi. Doradzicie coś? Pozdrawiam 

IMG_20221009_215545.jpg

IMG_20221009_215615.jpg

IMG_20221009_215629.jpg

IMG_20221009_215638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz filmik poglądowy prezentowany przez Dragona.

I wrzucam Ci zdjęcie dociążeń, który robi mój Kumpel. Mniej inwazyjne i skuteczne. Tej agrafki się nie rozpina tylko "wklikuje" drut oczka. Na priv mogę Ci podać do Niego numer. Myślę, że nie będzie drożej niż w sklepie.;)

Tak na marginesie... rzucasz tymi gumami z zestawu z kołowrotkiem ze stałą szpulą?

Edit. Acha, ja nie mam z tego żadnych profitów.

 

20221010_163110.jpg

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko próbuje ale tak rzucam tym z normalnego kołowrotka w rozmiarze 4000 trochę łapki bolą i nie do końca jest to wygodne ale do multika się jeszcze nie przekonałem i brak funduszy bo to raczej ładnych parę stów trzeba wyłożyć na taki zestaw i gumy takich rozmiarów traktuje bardziej jako ciekawostkę bo dopiero zaczynam i jeszcze wyników brak.  A co do tych ciężarków to z chęcią prosiłbym o kontakt do kolegi. Połamania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej stosuję ołowiane śruby (bez łbów) wkręcane w brzuszek. Nie wystają poza obrys gumy i podnoszą środek ciężkości, przez co przynęta zazwyczaj lepiej lusterkuje. Dają ponadto możliwość dokładnego trymowania (przegłębienia) na dziób lub rufę w czasie prowadzenia, tzn. wynurza się szybciej lub wolniej tylko z uwagi na sposób ułożenia obciążenia.
Oczywiście, gdy trzeba szybko zejść gumą na dużą głębokość, obciążenie czeburaszką będzie właściwsze, jednak przy zmiennym prowadzeniu powoduje, że guma opada zbyt gwałtownie, co może powodować chybione ataki. Trzeba jednak przyznać, że niekiedy żywe ruchy są bardziej prowokujące. Oczywiście możliwe i często pożądane jest, łączenie różnych sposobu dociążania.
Reasumując, nie ma jednego doskonałego sposobu. Dobór dociążenia jest wypadkową wielkości i kształtu przynęty, sposobu, szybkości i głębokości jej prowadzenia, grubości linki, wymaganego zasięgu rzutów i oczywiście aprobaty przez kuszone nią ryby.

SAM_0036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chwyty są w tej zabawie dozwolone. Przy niewielkim obciążeniu jak najbardziej można dostroić w ten sposób przynętę. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze system idealnie prezentujący przynętę w wodzie będzie dobrze sprawował się w powietrzu podczas jej lotu. Czasem jednak trzeba iść na pewne kompromisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...