Jump to content

Pozwolenie na wędkowanie (na określony czas).


Recommended Posts

Witam,czy ktos moze mi pomóc?Nie mieszkam w Polsce a w sierpniu wybieramy sie na caly miesiac na objazdówke camperem po Polsce.Potrzebuje informacji jak moge wyrobic pozwolenie na wedkowanie na terenie Polski {sezonowe,chodzi tylko o jeden miesiac}Prosze o pomoc w tej sprawie Pozdrawiam

Edited by hege
edycja tytułu tematu
Link to comment
Share on other sites

witaj,

podstawowe pytanie to czy masz polskie obywatelstwo?? Jeśli nie to nie musisz mieć karty wędkarskiej, jeśli tak, musisz takową posiadać. Każda woda ma swojego właściciela/dzierżawcę. Od niego musisz pozyskać zezwolenie. Jak byś podał mniej/więcej plan podróży to może coś więcej poradzimy ;).

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzieki za odpowiedz wyglada na to ze mam problem bo wyjechalem z Polski 15lat temu ale nadal mam obywatelstwo polskie i nie zamierzam zmieniac,a moja stara karta wedkarska gdzies przepadla dawno temu zreszta byla robiona na "starych zasadach" szkoda ze w Polsce sa takie przepisy nie pozostaje nic innego jak relaxowac sie przy kiju jednoczesnie pilnujac czy ktos nie obserwuje.Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich i zycze taaaaaaakiej rybki !!!

Link to comment
Share on other sites

nie pozostaje nic innego jak relaxowac sie przy kiju jednoczesnie pilnujac czy ktos nie obserwuje

nie koniecznie ponieważ po drodze swojej wycieczki na pewno spotkasz nie jedno łowisko komercyjne warte uwagi na którym będziesz mógł w spokoju połowić za nie wielką opłatą

Link to comment
Share on other sites

Arczi skąd taka niemoc? Nie chce mi się wierzyć, że wolisz zostać przestępcą niż nieco się wysilić i odpoczywać w pełni tego słowa znaczeniu. W przypadku kontroli, nie posiadając karty wędkarskiej i dowodu tożsamości kłopoty masz gwarantowane i to bardzo poważne. Nie posiadając meldunku w kraju możesz dostać mandat płatny na miejscu albo, gdy trafisz na "urzędasa", zwinie Cię policja, zostaniesz zatrzymany i trafisz przed Sąd Grodzki. A uwierz u nas służby lubią takie akcje popisowe tym bardziej im mniejsza mieścina.

Zrób to co każdy rozsądny i udaj się ze sprawą do ambasady lub konsulatu. Uzyskanie karty wędkarskiej może być prostrze niż się wydaje, gdyż prawo wyraźnie rozróżnia obywateli polskich i cudzoziemców jednocześnie wyznaczając egzaminatora do terenu zameldowania zainteresowanego. W Twoim przypadku żadna organizacja polska nie może przeprowadzić egzaminu, gdyż nie posiadasz naszego meldunku i fizycznie tu nie mieszkasz, więc pozostaje tylko rozwiązanie dyplomatyczne. Jednocześnie państwo nie może odmówić Ci uzyskania takiej karty, gdyż byłoby to ograniczenie Twoich praw jako obywatela.

Jak posiadasz kartę innego państwa, to nie powinno być większego problemu, pozostaje jedynie kwestia naszych przepisów i opłat, które w zależności od dzierżawcy albo są jednakowe dla wszystkich, albo rozdzielone na członków i niezrzeszonych (PZW).

 

I jeszcze jedna kwestia. Jeśli nie masz możliwości zdania egzaminu, bo po prostu nie mieszkasz w Polsce, to w przypadku braku możliwości uzyskania karty drogą dyplomatyczną pozostaje kontakt i przedstawienie sprawy w ZGPZW.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...