Jump to content

Czy jestem w stanie sam szpadlem wykopać staw?


Diegozaurus
 Share

Recommended Posts

wykopałem tydzień temu dziurę. metr na metr o głębokości 130 cm. chciałem kopać dalej ale woda mnie zalewała i robiło się błoto. i teraz tak. może w te lato zacznę kopać staw szpadlem. 30x15 i załóżmy że 2 metry głębokości. jestem w stanie sam to zrobić? jamę kopałem sam godzinę to jakbym przeznaczył 2 godziny w wakacje to jest to wykonalne? i czy będzie tam woda?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Diegozaurus napisał:

i teraz tak. może w te lato zacznę kopać staw szpadlem. 30x15 i załóżmy że 2 metry głębokości. jestem w stanie sam to zrobić?

Kiedyś koparek nie było, więc jak najbardziej można, przynajmniej w pierwszej fazie. Druga, o wiele trudniejsza to pogłębianie i tu polegniesz, bo sama łopata nie wystarczy gdy wykop zalewa woda. Tak przy okazji jak na wszechobecną suszę to wody gruntowe masz wyjątkowo płytko. Wracając do tematu, przy 130 cm pojawiła się woda, chcesz kopać do 2 m, czyli będziesz miał jedynie 70 cm wody. Jak na staw to bardzo mało i przemrożenie do dna jest jak najbardziej możliwe a przyducha latem pewna.

O sezonowych wahaniach wód gruntowych nie wspominam bo to robota dla geologów ale niech Cię nie zaskoczy, że latem wykopiesz dołek 3 m a wody nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...