Skocz do zawartości

Method feeder i sygnalizacja brań


PanDawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogólnie jestem dość nowym wędkarzem i w tym roku jadę pierwszy raz na ryby z własnym sprzętem i mam pytanie. Zakupiłem wędke feederową (jaxon zaffira method feeder z ciężarem wyrzutu do 60g), mam już żyłki, przypony i kołowrotek (kołowrotek jest taki starszy, od dziadka ale całkiem fajny) ale co w sprawie sygnalizacji brań? mam w tej kwestii kilka pytań. 1. Czy jak przyczepię do szczytówki dzwoneczek (też mam od dziadka i to kilka nawet) to będzie się w miare dało usłyszeć branie? w tym czasie pewnie bede sobie też na spinning łowił a nie chce przegapić albo co gorsza żeby mi wędka wpadła do wody;) 2. Czy jak zamontuje taki sygnalizator elektroniczny (to akurat kiedyś, jakbyśmy się wybierali na nockę) to będzie on jakby działał i jak będzie branie to powiadomi o tym? w tym moim kołowrotku nie ma wolnego biegu jak coś. czy jakby troszkę odkręcił hamulec i zamontował ten sygnalizator to dało by radę? Z góry dzięki za odpowiedź, jakieś porady mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT aż tłoczno od filmików o feederze i method feeder. Nie wiem gdzie chcesz łowić ale u niektórych dzierżawców (np PZW), jednoczesny połów na grunt i spinning jest zabroniony. 

Swoją drogą dziwne, że dziadek dał Ci dzwonki a nie powiedział jak działa feeder.

Masz w ogóle Kartę Wędkarską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PanDawid napisał:

w tym moim kołowrotku nie ma wolnego biegu jak coś. czy jakby troszkę odkręcił hamulec

Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest powrót do przeszłości :P
Praktykuje do dziś.... tylko rzucać sie trzeba naumieć

20200807_044155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...