Jump to content

Żyłka haczyk... Proste i skuteczne :)


wozonko14
 Share

Recommended Posts

Najlepiej moim zdaniem ciepłą porą to skutkuje gdy ryby podpływają bliżej brzegu dobrze sprawdza się metoda na płytkich wodach np na przystaniach dla łódek czy pomostach tłumacze o co chodzi. Po prostu przyda się z 10m nowej żyłki dwie kulki ołowiu moim zdaniem najlepsze 2x0,7g (chyba najlepiej moim zdaniem się odczuwa brania) i oczywiście haczyk a to już wedle uznania montaż zestawu nawijamy na szpulkę lub coś innego o tym kształcie troszkę zanęty i spuszczamy zestaw do dna powolutku unosząc do góry efekt wyciągania ryby bardzo fajny jak na lodzie :) Ja na ten sposób złapałem bardzo dużo ryb szczególnie w tym czasie gdy ryby chowają się np pod pomostem lub łodzią łowiłem na tę metodę i drapieżniki i białą rybę życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Art. 7. 1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza się, w miejscu i w czasie prowadzenia połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.

Bez wędziska się nie da, inaczej łamiesz zapis ustawy o rybactwie śródlądowym, która obowiązuje na wszystkich wodach.

Jeszcze jedna taka "rada" zaowocuje ostrzeżeniem.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za to przypomnienie przepisów. Niewiedziałem że tyczy to wszystkich akwenów sródlądowych. Już nie wyruszę na takie ryby bo wydaje mi się że wiąże się to z wysokim mandatem. Sorka.

Gdyby to był zapis RAPR to już pół biedy, niestety ustawa obowiązuje na wszystkich wodach śródlądowych. Oczywiście, w fachowym języku istnieje rozróżnienie wędki i wędziska, ale lepiej nie kusić losu. Mandat wynosi nie mniej niż 200zł. Nie wspominając o przepadku narzędzi połowowych i przedmiotów "pomocniczych" :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Słuchajcie, ja widziałem w Ś-ciu, jak tacy amatorzy, turyści (emeryci) łowili, z palca opuszczali spory zapas żyłki do wody, przy marinie dla jachtów, na haczyku czerwony robak ze sklepu wędkarskiego, lub ziarenko kuku. Fajnie się bawili, ale nagle znikąd zjawił się inspektor z OIRM, i wlepił mandat, dodatkowo, amatorów, zabrała wodna policja, bo kłócili się z inspektorem:)

Link to comment
Share on other sites

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)

z dnia 9 lipca 2004 r.

w sprawie szczegółowego sposobu i warunków prowadzenia połowów w celach sportowo-rekreacyjnych oraz wzorów sportowych zezwoleń połowowych

Na podstawie art. 28 ust. 7 ustawy z dnia 19 lutego 2004 r. o rybołówstwie (Dz. U. Nr 62, poz. 574) zarządza się, co następuje:

[url=""%5D%5B/url%5D§ 1.

Połowy w celach sportowo-rekreacyjnych, zwane dalej "połowami", są prowadzone przy użyciu wędki lub kuszy.

Dotyczy połowów w wodach morskich.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

witaj, nie wiem w jakim celu napisałeś ten post, może poza nieudolną próbą przemycenia reklamy ;), ale kolejny podobnej treści będie odpowiednio ... nagrodzony.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...