Jump to content

Zestaw spinningowy

Recommended Posts

Witam serdecznie, to będzie mój pierwszy zestaw spinningowy głównie z myślą o szczupaku.

Zastanawiałem się nad sg2 do 20g i również do 45g, ale na chwilę obecną jestem prawie przekonany do kupna Mikado Inazuma Pro Zander 244 30g, mój dobry kolega używa od paru lat i sobie zachwala, miałem okazje porzucać i fajnie wyczuwa rybę, ale zastanawia mnie czy nie jest za twardy.

Kołowrotek o którym myślę na chwilę obecną :) to Daiwa Ninja LT 3000 /4000

Poczytałem poprzednie posty, kolega Kusy dużo wyjaśnił, ale sam nie wiem czy chcę iść w kij powyżej 30g.

Wędkowanie z brzegu, woda stojąca, budżet +- 500 zł

Panowie co o tym myślicie?

W piątek rano lub w niedziele jak masz możliwość podjedź nad zalew kielecki. To zobaczysz sobie zestaw SG2 243 cm 15-45g i Ninja 4000 :D

A co do górnego CW... jak sam piszesz będzie to Twój pierwszy zestaw, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. 30g to trochę ograniczenie. Miałem kijek przez jeden sezon spinningowy i to była moja "szczupakówka" do 35g. I nie bez powodu już go nie mam :) Brakowało mi tych kilku gram. Na Twoim miejscu szukałbym kijka z CW górnym przynajmniej od 40g.

Osobiście mam ambiwalentny stosunek do sprzętu MIKADO, zwłaszcza z niskiej i średniej półki. Trzykrotnie próbowałem przekonać się do ich sprzętu i trzykrotnie się sparzyłem. W krótkim czasie poszły do ludzi ze stratą dla mnie. Nigdy więcej MIKADO.

Polecam:
- JAXON Grey Stream trzy sezony bezawaryjnie i skutecznie;
- http://DAIWA Fuego 4000 dwa sezony bezawaryjnie i skutecznie.
Zestaw nieco przekracza Twój budżet, ale tańsze rozwiązania mogą sprawić niemiłą niespodziankę.