Skocz do zawartości

Kleń moje doznania z tą Rybką


cezandraf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kleń bardzo płochliwa ryba , nawet gdy cie nie widać mogą uciec na widok spławika lub obciążenia. Czyste łowisko wymaga bowiem szczególnie ostrożnego , cichego podania przynęty i delikatnego zestawu nie wzbudzającego podejrzenia ryb. 

 

 

Wspaniala motoda jest tzw. na wolną zylke - Najlepsza z letnich przynet na klenie to duzy , soczysty , nagi , czarny slimak Dołączona grafika

 

Najlepszym sposobem jego wykorzystania jest metoda na wolna żyłkę .Zarzucamy tak aby ślimak przy wpadaniu do wody  zrobił głośne plummm :D  trzeba być gotowym na natychmiastowe zacięcie . Klenie rozpoznają charakterystyczny plusk wpadającego do wody ślimaka i od razu rzucają się na łatwo zdobycz. Również dobrze spełnia role przynęty wiśnia lub czereśnia.

 

Często łowie klenia na Gruntówkę bez spławika i chyba mało znana ale bardzo skuteczna jest metoda na żabkę najlepiej brązowo o wymiarach 5-7 cm     :)

 

 

Wędkowanie w rzekach o szybkim nurcie :

Wiosnalokalizacja-szybsze partie nurtu w okresie poprzedzające tarło  -techniki -wszystkie

Lato -lokalizacja -najszybsze partie nurtu  techniki -na swobodna żyłkę,prze pływanka, gruntówka bez spławika 

Jesień-lokalizacja -główny nurt  techniki -trolling, gruntówka bez spławika

Zima lokalizacja - spokojne partie nurtu , zagłębienia w dnie ,rynny ,zakola techniki-gruntówka bez spławika 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleń bardzo płochliwa ryba , nawet gdy cie nie widać mogą uciec na widok spławika lub obciążenia. Czyste łowisko wymaga bowiem szczególnie ostrożnego , cichego podania przynęty i delikatnego zestawu nie wzbudzającego podejrzenia ryb. 

 

 

Wspaniala motoda jest tzw. na wolną zylke - Najlepsza z letnich przynet na klenie to duzy , soczysty , nagi , czarny slimak Dołączona grafika

 

Najlepszym sposobem jego wykorzystania jest metoda na wolna żyłkę .Zarzucamy tak aby ślimak przy wpadaniu do wody  zrobił głośne plummm :D  trzeba być gotowym na natychmiastowe zacięcie . Klenie rozpoznają charakterystyczny plusk wpadającego do wody ślimaka i od razu rzucają się na łatwo zdobycz. Również dobrze spełnia role przynęty wiśnia lub czereśnia.

 

Często łowie klenia na Gruntówkę bez spławika i chyba mało znana ale bardzo skuteczna jest metoda na żabkę najlepiej brązowo o wymiarach 5-7 cm     :)

 

 

Wędkowanie w rzekach o szybkim nurcie :

Wiosnalokalizacja-szybsze partie nurtu w okresie poprzedzające tarło  -techniki -wszystkie

Lato -lokalizacja -najszybsze partie nurtu  techniki -na swobodna żyłkę,prze pływanka, gruntówka bez spławika 

Jesień-lokalizacja -główny nurt  techniki -trolling, gruntówka bez spławika

Zima lokalizacja - spokojne partie nurtu , zagłębienia w dnie ,rynny ,zakola techniki-gruntówka bez spławika 

Cytuje całość bo sam nie wiem, czy to prowokacja, czy coś innego.

Jeśli Redakcja forum podziela moje intencje to można mój post skasować.

 

A chodzi o to, że taka "bronzowo" żabka jak i inne w Polsce są pod ochroną. Prezentowany na zdjęciu ślimak nagi z rodziny pomrowikowatych też jest pod ochroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio, gwoli ścisłości, żaby : śmieszka, wodna i jeziorkowa mają okres ochrony od 1 marca do 31 maja.

I tu mnie masz, tego nie wiedziałem. W pamieci miałem zakodowane rozporządzenie ministra, w którym przy płazach, żabach, ślimakach i wielu innych było krótko - wszystkie gatunki. Nowela rozporządzenia była w 2011 roku a ja ją przespałem,. Dzięki za zwrócenie uwagi, trzeba na nowo się uczyć.

No i plusik. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Docio" co do Ślimaka (tzw.Pomrowik) to można na niego łowiec od 20 kwietnia do 31 maja w tym czasie nie ma okresu ochronnego . 

Nie kolego. Ani na twoją "bronzowo" żabkę, ani na żadnego ślimaka się nie nabiorę. Nie podepniesz się też pod wypowiedzi innych bo już dałeś ciała z łowieniem na to co ci pod ręke wejdzie. Nie ma tzw pomrowików, to cały gatunek ściśle określony z kilkoma rodzinami. Po informacji Ozeta zacząłem sprawdzać. Faktycznie gatunek ma tylko jednego przedstawiciela pod ścisłą ochroną, reszta to szkodniki nie objęte żadną ochroną, więc mowy o okresie ochronnym być nie może. Wiem skąd te daty, to jedyny okres ochronny u ślimaków a dotyczy winniczka.

Podanie tych dat było Twoim drugim błędem. Nierozważne jest pisanie kiedy ślimak ze zdjęcia nie ma okresu ochronnego, gdy wcześniej wymieniasz sposoby połowu we wszystkich porach roku. Nierozważne, gdyż skąd masz wiedzieć, ze zwierząt chronionych nie wolno przetrzymywać.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii żab, jeszcze 4 godziny temu nie byłem taki mądry. Coś mi tam świtało, ale wolałem to sprawdzić. Wpisalem na googlu - ochrona płazów i stąd moja wiedza. Dzięki za punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docio, gwoli ścisłości, żaby : śmieszka, wodna i jeziorkowa mają okres ochrony od 1 marca do 31 maja.

 

I mnie mocno oświeciłeś. Również byłem przekonany, że wszystkie "żaby" są pod całoroczna ochroną.

Temat zamykam ale nie usuwam, wierzę, że ktoś kiedyś może skorzysta, nie popełni błędu, poszerzy swoją wiedzę. Tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...