Skocz do zawartości

19 marca - dzień wędkarza


skocio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Wędkarza. Od 2008 roku wszyscy amatorzy połowu ryb mają swoje święto. Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW podjął decyzje, że 19 marca będzie wpisany do kalendarza jako Dzień Wędkarza jako upamiętnienie założenia Polskiego Związku Wędkarskiego.
 

Miłośników wędkowania z roku na rok przybywa, więc kwestią czasu było kiedy zostanie do kalendarza wpisane święto wielbicieli „moczenia kija”. I tak właśnie od 2 lat w kalendarzu widnieje to święto, a uczcić je najlepiej można nie inaczej niż wyprawą na ryby.
źródło: http://www.nietypoweswieta.pl/news/16/Dzien-Wedkarza---19-marca.php


Pewnie nawet nie wszyscy wiedzieli że mamy swój dzień. Wszystkiego dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowia szczęścia i polewaj... :)  No i taaaaaaakiej ryby.

Dla mnie od wielu lat dniem wędkarza, takim prawdziwym wędkarskim świętem jest pierwszy maja - rozpoczęcie sezonu szczupakowego. Chociaż łowię cały rok, ten dzień jest wyjątkowy. Zawsze staram się zorganizować jakiś dalszy wyjazd albo wędkarskie spotkanie towarzyskie na tak zwanym łonie przyrody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i nawzajem. Udanego sezonu. Sprawdziłem notatki i okazuje się że w ubiegłym roku, od połowy marca łowiłem płocie. W tym roku zima trzyma się dzielnie. Nudno jakoś. Przydałby się jakiś kontrowersyjny temat. No ale Wind trzyma rękę na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

i ja się przyłączę do życzeń dla wszystkich wędkarzy, niech zima szybko się kończy i wielkie ryby zasysają Wasze przynęty.

 

Dla mnie 19 marca to dzień jak co dzień, a dniem Wędkarza jest każdy dzień, który mogę spędzić nad wodą.

 

Warto też obejrzeć się za siebie i wspomnieć tych Wędkarzy, z którymi w tym roku nie połowimy. Tak więc, to nie tylko woda, sprzęt i ryby ale przede wszystkim ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Też nie czuję tego Święta - odczuwam raczej przesyt mnogością okazji do świętowania.

Za kilka lat okaże się, że mamy też "Święto grzyba" :)

 

Nawet jeśli przyjmiemy, że sezon rozpoczyna się na dobre 1maja to też będzie bardzo subiektywne odczucie dla każdego wędkarza.

 

Ostatnimi laty łowię cały rok bo akurat mam takie możliwości i każdy dzień nad wodą mógłbym uznać za święto.

 

Ale dobrze jest jak jest - mamy to mamy...

Jak wykorzystamy taki dzień to już każdy z osobna zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...