Jump to content

zestaw na "SANDAŁA"


Guest Piter
 Share

Recommended Posts

Piter, obawiam się że 200zł nie "styknie", na w miarę przyzwoity zestaw sandaczowy. Jak uskładasz 3- stówki, można o czymś sensownym pomyśleć (młody jesteś, masz czas). Kup np. spinning Mikado Tachibana Master Zander Spin 270/40. Wędzisko szybkie, mocne, powinno znieść różne Twoje wybryki jako początkującego. Co do kołowrotka. Poczytaj tematy w dziale "Spinning" na tutejszym forum, dobre kołowrotki poleca Jotes. Jeszcze parę zdań o zestawie z pierwszego posta.Moim zdaniem ów zestaw pasuje bardziej pod szczupaka. Chociaż spinning opisywany jest jako szybki (akcja), to słowo medium w jego nazwie sugeruje coś zupełnie innego, czyli akcję średnią. A takie spinningi są wręcz idealne na szczupaka, choć nie tylko. Na sandacza lepsze jest wędzisko o akcji szybkiej (fast, lub extra fast), dla właściwego poprowadzenia przynęty i szybkości zacięcia, co w przypadku sandacza ma decydujące znaczenie. Długością nie ma się co sugerować, bo między bajki można włożyć to, że spinningiem 2.40m, źle łowi się z brzegu. Wiem to z własnego doświadczenia, choć oczywiście przy krótkim są pewne ograniczenia (!?). Kołowrotek tej wielkości, czyli tzw."czwórka", byłby odpowiedni i na zdjęciu nawet ładnie się prezentuje. No może poza uchwytem korbki, który jest malutki, taki na dwa palce. Do spinningowania uchwyt korbki powinien być duży, pewny, najlepiej w kształcie litery T (moim zdaniem). Ale to być może kwestia gustu. Kołowrotek kosztuje około 60zł, więc cudów po nim nie można się spodziewać. Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że użyte materiały są marnej jakości, zwłaszcza stopy metali w jego napędzie (przekładnia). Do "sandaczowania" i łowienia z opadu, nie polecał bym go, z powodu wspomnianego przez Dawida. Ale przy spokojnym, nieagresywnym prowadzeniu przynęt, zwłaszcza w wodach stojących, możliwe że kilka sezonów by posłużył.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Przerzuciłem kilka kręciołków pod kijki sandaczowe i  najlepszy z tych "tańszych" co dał radę to Ryobi Zauber. Choć widziałem w użyciu i Catanę 4000, choć już ząbkowała pod koniec sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Piter, nie osłabiaj mnie, poszukaj se. Dla przykładu wpisz w wyszukiwarkę "Mikado Tachibana Master Zander Spin", albo "kołowrotki Ryobi Zauber" i wyświetlą Ci się strony w tych tematach (przeważnie sklepów internetowych). Gdy dodasz za nazwą sprzętu słowo forum, znajdziesz opinie mniej lub bardziej wiarygodne na różnych forach wędkarskich.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

Za taką cenę można kupić, na początek zmieści się w 200PLNów.

Nie jest to zestaw dla profesjonalistów (papier wszystko przyjmie).

Spining powinien być fast albo ultrafast - szybki albo bardzo szybki.

Ten z linka jest bardziej odpowiedni na szczupaka.

 

Moim zdaniem lepiej przygotować się do sezonu kupując coś osobno.

Np Inazuma X-Plode Flash Zander a później jakiś kręciołek, plecionkę, główki i gumy lub zestawy do Drop Shota.

Sandacz nie jest łatwym przeciwnikiem i choć można go złowić na wędkę z żyłką, na wklejankę to wcale nie znaczy, że zestaw z linka będzie dobry.

 

Jeżeli nie będzie ci odpowiadało wędzisko to masz jeszcze kręciołek i pokrowiec ale czy zmieści się w nim inna wędka?

Sam musisz określić czy warto? Co jest ważniejsze?

 

Łowić ryby każdy może ale co się stanie gdy trafisz na piękną rybę a kij "złoży się" albo hamulec w kręciołku padnie lub ukręcisz korbę czy mechanizm w kołowrotku?

Jaki w tym sens? Bez przekonania.

Link to comment
Share on other sites


Piter, nie osłabiaj mnie, poszukaj se. Dla przykładu wpisz w wyszukiwarkę

 

A w przypadku kołowrotka, wystarczy tutaj na forum wejść w jeden temat i już Zauberek się wyświetla w dobrej cenie. Jest niemal na oczach...

 

 

"Westchnął cicho nasz koziołek
i znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko".

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Mnie też wyszło, że chcąc skompletować pożądny zestaw pod sandała w miarę cenie, wybrałbym Mikado Inazuma Flash Zender do 30g (około 250zł) i Ryobi Zauber 3000 (około 250zł). Mi akurat udało się ostatnio kupić taką Inazumę w korku rozebraną i ponownie uzbrojoną przez rodbuildingera (nowa rękojeść i inaczej rozłożone przelotki) w tej cenie. Fajnym kijkiem w podobnych pieniądzach, oczywiście używka to Team Dragon 2,55m do 28g, mam też polecam. "Macałem" też sporo tańszych kijków, ale nawet jak blanki były fajne to komponenty i wykonanie fatalne.

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Ja już odpuściłem Team Dragona.

Dwa razy złożyła mi się szczytówka w 2,35m w tym samym miejscu po wymianie.

Chrust - dobry kij, czuły, lekki, szybki ale kruchy.

A ja mam obecnie 3 Team Dragony i nic mi się nie uszkodziło przez te lata, a teraz czaje się na czwartego :P.

Od poczatku wiedziałem o tych przypadłościach, ale jakoś mnie to omijało ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...