Jump to content

co to za ryba???


kasiaoska
 Share

Recommended Posts


Dla czego aż tak groźnie? Co Ci tołpygi zawiniły?

 

Wbrew pozorom, jest to ryba, którą zdrowy rozsądek nakazywałby natychmiast zabić (przepisy nie nakazują) i jeśli nie zabrać do zjedzenia, to chociaż wywalić w krzaki dla zwierzątek. Kretyny ze związku (ichtiolodzy z bożej łaski) nawpuszczali tego gówna i nie potrafią się go pozbyć. Miała filtrować wodę i pożerać fitoplankton, ale nie doczytali "instrukcji obsługi", gdzie drobnym drukiem dopisane było, że żywi się zooplanktonem. A to oznacza, że przyczynia się do jeszcze większych zakwitów, bo to właśnie zooplankton jest naturalnym filtratorem. 

Link to comment
Share on other sites

A tak, to prawda ale szczęśliwie jest w naszych wodach coraz rzadziej spotykana, bo nie rozmnaża się w warunkach naturalnych (przynajmniej tak jest napisane w jej C.V.), na szczęście żaden "PZWgłup" nie wpadł jeszcze na genialny pomysł ustalenia wymiaru i okresu ochronnego i dobrze, a jednocześnie jest smaczna. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Panowie, tak też myślałam o tołpydze, ale (na zdjęciu nie widać) miała bardzo mocno wykrzywioną paszczę ku górze, poza tym kolorystyczie nawet mi nie odpowiadała :D chyba jednak grunt do mnie nie przemawia i zostaję przy spinningu ;) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...