Skocz do zawartości

Ścieki płyną do jeziora


Minus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze są komentarze pod tekstami związanymi ze sprawą (są tam jeszcze 2). Większość ludzi popiera tego debila i jego adwokata, z czystej nienawiści (?) do pana burmistrza. Sami pójdą pewnie po rozum do głowy dopiero w lato gdy będą chcieli tam się wykąpać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt - "Zgodnie z prawem można je odholować jedynie w przypadku prowadzenia akcji ratowniczej lub działań mających na celu ochronę życia lub mienia." Czy przypadkiem ochrona jeziora, to nie ochrona mienia? Takie głupkowate mamy prawo... niejednoznaczne, mało konkretne... Mieszkam w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst o ściekach płynących do jeziora...szok. Absurd. Jak to możliwe, że jakiś człowiek nie pozwala strażakom zatrzymać ścieków płynących do jeziora, bo taki ma kaprys? Dlaczego jego widzi mi się jest ważniejsze od ochrony środowiska? To nie dorzeczne i chore. Coś takiego prowadzi przecież do degradacji środowiska, często nie odwracalnej przez wiele, wiele lat....

Z kolei filmy o gazie łupkowym są bardzo ciekawe i pouczające. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak wiele zagrożeń dla środowiska niesie ze sobą wydobywanie tego gazu...

Wcześniej sądziłem, że to czyta metoda pozyskiwania energii, a tu się okazuje, że to syf jakich mało. I żeby nie było, ewidentnie widać tam, że to szkodzi wszystkiemu dookoła i zabija zwierzaki. Zabija rzeki...I to piękne, rybne rzeki.

Wyobrazić sobie, że coś takiego ma miejsce w mojej okolicy? Nie wiem, czy potrafię. Coś takiego było by...Masakryczne. Makabryczne, po prostu złe. A jestem pewien, że 5/6 ludzi, którym by zaproponowano kasę za wykorzystanie ich terenu do wydobycia gazu, by na to poszło. Co z tego, że zniszczyli by środowisko? Wielu by to w ogóle nie obchodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są organizacje które zajmują się ochroną środowiska. I najlepiej jak taka instytucja, jak i sam właściciel wody, zajmie się takim delikwentem. Oni nie są bezkarni, tylko trzeba wiedzieć gdzie uderzyć i jak do tego podejść. Sanepid też w takim przypadku pomoże, ponieważ jest to dobro naturalne jak i publiczne, zagrażające życiu i zdrowiu ludzkiemu. W takich przypadkach często są cofane zezwolenia na wydobycie, jak i nakaz naprawienia szkód wywołanych przez daną osobę/firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...