Skocz do zawartości

Jaka plecionka?


Sztajmes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każda plecionka ma tendencję do przecierania się w kontakcie z twardymi przeszkodami. Musisz stosować przypony. Już 30cm przypon z surflonu rozwiąże problem. Jeśli woda jest przejrzysta to można użyć grubszego przyponu fluorocarbonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie zielonej plecionki 0,10 Mikado braid (nie pamiętam czy fine czy octa) ale jak na razie cały sezon chwalę sobie. Na początku trochę się plątała, ale kilkanaście wyrzutów ciężką blachą zrobiło swoje i sploty chyba trochę się naprostowały bo już nic się nie plącze i nie skręca nawet przy prowadzeniu małych obrotówek.  Owszem czasem zdarzy się zaczep gdzie na amen nic się nie da zrobić, ale w większości przypadków (jakieś 80-90%) udaje mi się odzyskać przynętę z zaczepu. Ostatnio nawet wyholowałem na nią starą sieć rybacką na pół rozkładającą się pod wodą. Jeśli nie umiejętnie wyczepujesz przynętę z zaczepu to nawet plecionka 0,23 nic Ci nie da, no chyba że będzie już kotwice prostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby plecionka puściła na zaczepie, niż ma odmówić współpracy wędzisko, a na 0,08-ce MIKADO Octa Braid holowałem już 5-kilowe "przyłowy" i to pod prąd (Warta, silny nurt). Jakiej plecionki używasz, bo może to jakiś totalny badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...