Jump to content

Jigi na okonie.


szymonxx
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się przed kolegami pochwalić moimi wypocinami na okonie.

Jigi zrobione są z piór marabuta i kapki szyjnej koguta. Przynęta dobrze sprawdza się podczas lekkiego obstukiwania dna, jak i podczas zwykłego ciągnięcia. Jeżynka podczas prowadzenia układa się lekko w stronę haczyka, tworząc swego rodzaju balonik. Pióra marabuta dzięki swojej miękkości pięknie falują w wodzie. Na zdjęciu zaprezentowane są tylko 4 wersje kolorystyczne, choć w swoim arsenale posiadam około 30 stuk takich przynęt w najróżniejszych kolorach, mieszanych jak i jednorodnych :)

W zeszłym sezonie świetnie sprawdzały się na październikowych okoniach i mimo swego rodzaju udało mi się na nie złowić również parę ładnych wzdręg.

Poza tym modelem robię również inne jigi, starając się odtworzyć wygląd narybku, lub innych wodnych żyjątek. W najbliższym tygodniu mam zamiar zabrać się za micro jigi robione na wzór większych nimf.

Co panowie (i panie) o nich sądzą ?

post-214-0-46842800-1331573464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak widać na zdjęciu te modele zrobione są na główkach jigowych. Mają 2 g i są na haku 4. Tak jak napisałem wcześniej, w tym tygodniu biorę się za micro jigi na hakach nimf'owych. Mam już kilka modeli i mogę powiedzieć że są dni, kiedy są szalenie skuteczne. Zwłaszcza na wzdręgi. Kiedy je zrobię, zamieszczę zdjęcia. :)

Link to comment
Share on other sites

Szymonxx - a teraz powiedz czy robisz to tylko dla siebie, czy może w większych ilościach i nadmiar sprzedajesz?

Nadmiaru nie sprzedaję, bo u mnie nigdy nie ma nadmiaru :lol: W przypadku jakiegoś normalnego zamówienia zdarza mi się sprzedać parę sztuk wg. uznania klienta ;)

Myślę, że Twoje jigi na pstrąga też były by dobre.

Niestety nie wiem jak sprawdzają się na pstrągi, ponieważ w moich okolicach brakuje rzek z pstrągami. Może kiedyś uda mi się sprawdzić ich skuteczność na kropkach, ale to raczej odległa przyszłość. :(

Link to comment
Share on other sites

Hehe no to kompletna odpowiedź. Sam w tym roku chcę troszkę zacząć coś kręcić ale jestem na etapie kompletowania materiałów. Fajne fotki.Liczę że będzie ich coraz więcej :)

Nic prostszego. Imadło, nawijarka, prosty finisher, kilka paczek piór i zaczynamy przygodę z kręceniem ! Ostrzegam, to nałóg z którego ciężko się wyrwać. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...