Skocz do zawartości

Karta wędkarska


Lowca201
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam oto taki problem że za parę dni zbliża się majówka a jak dla mnie miała miała zacząć się w niedzielę wyjazdem na rzekę Wartę.Lecz oto zgubiłem kartę a raczej nie zgubiłem tylko zniszczyłem.Koło jutro nie wyda mi już nowej karty dopiero po Majówce...Czy mogę podczas kontroli pokazać tylko legitymację członkowską i powiedzieć że kartę zgubiłem i jestem w trakcie jej wyrabiania dostanę mandat?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź jutro do starostwa, o ile masz taką możliwość, i próbuj załatwić wtórnik.

Teoretycznie posiadanie legitymacji z aktualnymi opłatami potwierdza posiadanie karty wędkarskiej ale zgodnie z przepisami powinieneś takową posiadać podczas wędkowania.

Karta, legitymacja, zezwolenie ( rejestr ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego...

Musisz przeboleć tę majówkę, gdyż opcja jest tylko jedna. Im ta boleść będzie większa, tym w przyszłości szacunek do ważnych dokumentów większy.

Jest jednak pewne wyjście awaryjne, którego opcją bym nie nazwał. Komercja bez wymogu karty. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na kogo trafisz, raczej oczywiste jest to że jak masz członkowską to posiadasz i kartę. Możesz spróbować podeprzeć się dowodem że legitymacja należy do ciebie. Ale jak będzie ktoś upierdliwy to może wszystko. Choć osobiście uważam że od mandatu można się później odwołać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...