Skocz do zawartości

Okonie i Szczupaki początki


Kamil Cywiński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie związane z drapieżnikami. Od tygodnia uczęszczam na nowe miejsce na wędkowanie podczas połowów strasznie dużo i w dodatku duże ryby wyskakują z wody . Na czerwonego wyciągnąłem nie duże okonie. Pytanie brzmi czy w takim wypadku jest w tym miejscu szansa na coś większego na blaszkę bądź gumę jeżeli występują tylko małe okonie. 

 

Hejty start. Kto pyta nie błądzi lecz się uczy.  Zaczynam przygodę na drapieżniki :)

dodam jeszcze zdjęcia przynęt jakie posiadam proszę o radę która będzie najlepsza.

Pozdrawiam

IMG_0514.JPG

IMG_0515.JPG

IMG_0746.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wody mogą wyskakiwać np. amury, a ich na spinning nie złowisz - jeśli jesteś pewien że są okonie to poleciłbym raczej małe przynęty  - na małą blachę czy obrotówkę również może przywalić przyzwoity szczupak - jeśli takiego trafisz wtedy zacznij kombinować z większymi przynętami.  Nie wiem dlaczego ale ja osobiście unikam przynęt w zielonym kolorze, może nie mam przekonania do skuteczności ... a wiadomo jak się w przynętę nie wierzy... z resztą mam przyzwoite wyniki na inne kolory więc nie eksperymentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie są to amury. Wyskakują małe i duże szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałem się z taka aktywnością ryb wiadomo na każdych wodach coś wyskoczy coś chlapnie ale tego jest masa. Obstawiam bardziej duże płocie. Przez cały okres pobytu na tym miejscu i zabawy na kochany spławik czy grunt nie pojawiła się żadna ryba z rodziny karpiowatych. Same płocie około 30cm. Czyli krótko mówiąc najlepiej zacząć sprawdzać każde łowisko od małej obrotówki bądź blachy?

Dzieki za radę:) wybieram się tam dzisiaj zdam relacje z efektów .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może okonie nie trafiają grupowo w jesienne spóźnione ukleje? ;)

Małe ripperki: kolory naturalne srebrne, lub zielone w czarne pasy, lub roz. 2 obrotówka srebrna lub miedziana czysta lub w paski czerwone - może też być imitacja paletki w malowaniu okoń, i powinno być ok.

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...