Jump to content

Jaki spin do okuma inspira rd425i

Recommended Posts

Nada się. Cw. 5-20g, to górna granica przy zastosowaniu tej wielkości kołowrotka. Na Twoim miejscu pokusił bym się o spin długości 2,70m. W warunkach rzecznych taki spin byłby bardziej poręczny, choćby przy obławianiu okolic burt brzegowych, czy poprowadzenia przynęty w górnych warstwach wody, nad zalaną ostrogą czy kamienistą rafą. Łowisko - rzeka, jest to bardzo enigmatyczne określenie, bo nic nam nie mówi czy chodzi o rzekę czy Rzekę. A rozbieżność warunków łowienia, może być w tym względzie ogromna. I jeszcze jedna uwaga. Powinno się dobierać wędzisko do warunków łowiska, dopiero do tego wędziska odpowiedni kołowrotek, nie odwrotnie. 

Ukształtowanie;

Jest kilka dołków gdzie można połowić białą rybę.

.. wymyte rynny o głębokości nawet powyżej 3m. jest też kilka długich odcinków głębszej wody o średnim uciagu.

D9brze ,a jakieś inne propozycje na kij cenowo tak Max 150 zł?

Zbyszku, zgadzam się z Tobą niemal w pełni, ale nie do końca. Jeszcze do niedawna preferowałem wędziska minimum 270cm, a nawet 300cm. Teraz po zauroczeniu castingiem moje wędziska nie przekraczają 213cm, (najkrótsze ma 180cm) i nie odczuwam dyskomfortu. Łowię wyłącznie z brzegu i nad moimi rzekami (Pilica, Warta, Widawka, Grabia) zarzucam przynętę po skosie pod drugi brzeg i na napiętej lince, bardzo powoli ją zwijając pozwalam prądowi znieść przynętę wachlarzem  pod mój brzeg. Dopiero wówczas rozpoczynam zasadnicze wabienie ryb.

Moja Partnerka, choć nie udało mi się przekonać Jej do castingu i nadal spinninguje tradycyjnymi wędziskami, poszła za moim przykładem. Jej najdłuższe wędzisko ma zaledwie 223cm, a Jej ulubionym stał się OKUMA Black Rock 3-18g/198cm (jednoskład) i teraz nie wyobraża sobie używania dłuższych.

@Fructo, zainteresuj się serią DRAGON (OKUMA) Black Rock, znajdziesz w niej wędziska, co prawda nieco droższe ale warte swojej ceny, albo DRAGON Viper też nieco droższe ale praktycznie niezniszczalne, ewentualnie już mieszczące się w okolicach Twojego budżetu - KONGER Ultris (genialne wklejanki), lub KONGER Trocker (podobnie niezniszczalne jak Viper). Doradzone Ci przez @Ozeta c.w. 5-20g będzie najbardziej uniwersalne i będzie do niego pasował Twój kołowrotek, ale lekkie obniżenie do około 3-18g lub podwyższenie do około 5-25g nie będzie miało znaczącego wpływu na komfort łowienia. Na koniec, moim zdaniem 270cm to max, a optymalny byłby kijek +/- 240cm, ale to tylko moje osobiste zdanie. :)

Edited by Alexspin

32 minuty temu, Alexspin napisał:

optymalny byłby kijek +/- 240cm, ale to tylko moje osobiste zdanie

No nie do końca osobiste zdanie bo ja też się pod wym podpisuję - używam kija 240cm zarówno na rzekę Wartę jak i na wodach stojących, wcześniej miałem 270cm i nie zauważyłem dyskomfortu związanego z brakiem tych 30cm.

Łatwiej za to manewrować pomiędzy zwadami, powalonymi drzewami i do tego na krótszym kiju lepiej czuć brania.

Godzinę temu, jungu napisał:

No nie do końca osobiste zdanie bo ja też się pod tym podpisuję 

Kwestia gustu, przyzwyczajeń i subiektywnych odczuć. Jak to mówią " jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki".