Jump to content

Sklejona wędka


Recommended Posts

Witam jestem nowy na tym forum i mam problem !

Podczas ostatnich połowów zaklinowała mi się szczytówka i próbując na siłę ją schować oderwała mi się przed ostatnia przelotka. Wędka schowała się cała. Jednak nadszedł czas, aby przykleić przelotkę. Z moim szczęściem gdy przyklejałem "Kropelką" przelotkę klej dostał się między 2-drugi segment a szczytówkę. I mam pytanie jak ją rozkleić ??? Czy debonder do klejów CA pomoże ? Zastosowałem aceton jednak nie zauważyłem różnicy,ale mogę spróbować jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Tak, debonder może pomóc, np. taki. Najlepiej żeby to był produkt czeski, bo chińskie a nawet niemieckie potrafią rozpuścić  materiał na który naniesiony jest klej. Jednak w Twoim przypadku, jest to wyjątkowo fatalne połączenie. Jeżeli jest to jakiś tani teleskop (choć tani - drogi to pojęcie względne), warto byłoby zastanowić się "czy skórka jest warta wyprawki". Po takich zabiegach miałbym bardzo ograniczone zaufanie do właściwości użytkowych powyższego wędziska.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wędzisko nie było rozłożone do końca (jest mała szczelinka), spróbowałbym najpierw trochę pokombinować z. np. żyletką. Lekkie rysy pewnie będą bardziej odporne niż chemia która może wniknąć w wędzisko.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, sygit11 napisał:

Z moim szczęściem...

No właśnie. Zważywszy na "szczęście" autora tematu, pomysł z żyletką bym sobie darował... 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Ozet napisał:

pomysł z żyletką bym sobie darował... 

No to pozostaje takie coś jak DECOLLEUR 3720 (Debonder rusza wszystko plastik, lakier itp.), ew. moczyć w zmywaczu do paznokci (bezacetonowym), ale tu najpierw zrobiłbym próbę czy nie rozpuści lakieru na wędzisku. Podobno też cyjanoakryl robi się kruchy w temp. powyżej 120st.C - możesz spróbować go wygrzać opalarką w temp. ok 150-180st.C - lakieru to nie ruszy a może się uda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...