Skocz do zawartości

Ubarwienie okonia


Kern122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Dzisiaj rano złapałem okonia około 27cm na bardzo płytkiej wodzie, niemalże  do kostek (spod rowera wodnego) i jego ubarwienie było całkowicie żółte bez czarnych pasków lub zaciemnień przy grzbiecie. Wyglądał jak egzotyczna ryba z oceanu ^^. I tu pytanie czy to po prostu rzadkie zjawisko czy też jakaś choroba czy coś innego? Dodam, że wiem o tym, iż ich ubarwienie zmienia się zależnie od tego w jakim miejscu przebywają ale takiego okonia nigdy wcześniej nie wiedziałem. W załączniku dodaje zdjęcie ryby. 

DSC_0138.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba to raczej zbyt wiele, brak odpowiedniej ilości pigmentów może być związane ze specyficzną dietą. Może też dostosował się do miejsca stałego żerowania. Natura ma różne rozwiązania, których najzwyczajniej nie ogarniamy, bo nie rozumiemy w pełni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2018 o 13:57, Kern122 napisał:

złapałem

Złapałem czy złowiłem - tak dla pewności zapytam, ten okoń był żywy czy nie bo jeśli był nieżywy to kolor okonia wszystko wyjaśnia. Natomiast jak był żywy to obstawiam że ryba żerowała w bardzo przejrzystej, mocno nagrzanej wodzie. Wtedy barwy ryb nieco bledną. Ryby potrafią zmieniać trochę barwę w zależności od "nastroju", stresu, miejsca przebywania i diety.

U mnie w akwarium pawiookie potrafią w chwilę zmienić się w blade szare rybki z bardzo kolorowych z pomarańczowymi plamami, a po wpuszczeniu do oczka na wiosnę robią się jasnoszare.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...