Jump to content

Jak złowić sandacza


Recommended Posts

Witam wszystkich. Bardzo chciałbym nauczyć się łowić sandacza z opadu. Niedawno pytałem o rodzaj i kolory gum, teraz moje pytanie o prowadzenie przynęty. Podbijam na raz, na dwa lub samym kołowrotkiem, zmieniam gumy na większe i mniejsze, kolor taki i taki. Jeżdżę nad rzekę czasami rano i wieczorem, jestem jeszcze przed świtem lub zostaję po zmroku. I NIC! Od 3tyg. nie miałem ani puknięcia. Łowię w Warcie za Poznaniem i wiem że sandacz tu występuje ponieważ latem miałem parę brań i złowiłem dwa niewymiarowe, poza tym widziałem w klatce polujące DUŻE sandacze tuż pod powierzchnią wody. Bardzo proszę o rady ponieważ bardzo chcę nauczyć się łowić sandacza z opadu, a jak tu się nauczyć jak nic nie pstryka? Dodam że, wszystkie sandacze będę wypuszczał na wolność. Proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

hej. Dzisiaj byliśmy we dwójkę od świtu do 10 godzinki i wynik był miażdżący! Łącznie złowiliśmy ponad 50 szt. Niestety ani jeden nie miał nawet ponad 40cm. Jednak pierwszy raz w życiu w czterech rzutach udało mi się wyciągnąć cztery sandacze. Wszystkie bezpiecznie wróciły do wody i na koniec trafił się szczupaczek 52cm. 80% na gumy w kolorze jaskrawej zieleni na ciężkich główkach 17-20g z mocnym stukaniem po dnie i podbijaniu dwa-trzy obroty na sek. Woda w rzece się podniosła i ryby zmieniły miejsca żerowania wiec jesli były tam tydzień - półtora temu teraz może ich tam wcale nie być.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam główek 10,12,15g. może tu jest problem. Spróbuję teraz cięższymi główkami. Gratuluję połowu i dzięki za pocieszenie, popadłem w kompleksy i dzisiaj nie zasnę. Napisz jeszcze gdzie szukasz sandaczy. 

Link to comment
Share on other sites

Mam nowy sposób na mętnookiego. Pomysł zaporzyczyłem od J. Kolendowicza. Polega na zbrojeniu gumy za tz. nosek-do pojedyńczej kotwicy (wielkość kotwicy zgodnie z RAPR). Obciążenie to czeburaszka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...